Aktualności
08.01.2018

Warmia Energa wraca do gry. Na początek roku - Puchar Polski!

Warmia Energa Olsztyn zakończyła obóz przygotowawczy przed drugą częścią sezonu. W sobotę 13 grudnia w Hali Urania zmierzy się w 1/16 Pucharu Polski z czołową drużyną PGNiG Superligi - MMTS-em Kwidzyn. Gościem Magazynu Sportowego Radia UWM FM był grający trener olsztyńskich szczypiornistów - Daniel Żółtak.

"Nastroje w drużynie są dobre. Mogliśmy podleczyć wszystkie urazy i kontuzje. Chłopaki dostali indywidualną rozpiskę do końca roku - pięć jednostek treningowych, które zrobili. 3 stycznia wyjechaliśmy na obóz, gdzie przez cztery dni przygotowywaliśmy się do kolejnej rundy" - podsumował ostatnie dni trener Żółtak. Choć sytuacja kadrowa jest już lepsza niż po koniec roku, gdy Warmiakom brakowało wsparcia na ławce i parkiecie (przez kontuzje kilku graczy), z urazem wciąż zmaga się czołowa postać drużyny - Marcin Malewski. "Walczy jeszcze z urazem pleców. Powoli wchodzi w indywidualny trening, ale to jeszcze nie jest czas, żeby wszedł na pełne obroty. Jesteśmy bardzo ostrożni. Chcemy, żeby te jego plecy były w stu procentach zdrowe - żeby nie odczuwał żadnego bólu. Także w tym tygodniu będzie jeszcze oszczędzany. Fajnie by było gdyby w następny poniedziałek ruszył do pełnego treningu. Druga osoba, która nie jest jeszcze w pełni zdrowa to Karol Królik. Doznał kontuzji kciuka na obozie w Rynie. Będzie miał dodatkowe badanie USG i wtedy będziemy mogli więcej coś powiedzieć."

Kadra jest zamknięta. Nie dojdzie też do planowanego wcześniej połączenia Warmii z Szczypiorniakiem Olsztyn. "Szkoda, że nie doszło do tego połączenia. Jest szansa, by wrócić do tego tematu po sezonie. Było bardzo blisko. Rozsypało się - można powiedzieć - w ostatniej chwili. Ja chciałem zrobić wszystko, by do tego połączenia doszło, żeby klub miał zaplecze i się rozwijał i żeby tych młodych chłopaków też wprowadzać do zespołu. Na tym mi bardzo zależało. Ale niestety nie wszystko jest zależne od nas. Dwie strony muszą dojść do pełnego porozumienia a do tego w tym momencie nie doszło" - komenował na naszej antenie trener.

Pierwszym sprawdzianem Warmii w nowym roku będzie mecz 1/16 Pucharu Polski z z czołową drużyną PGNiG Superligi - MMTS-em Kwidzyn. Szczypiorniści z Olsztyna chcą - podobnie jak w poprzednim sezonie - dobrze zaprezentować sie w tych rozgrywkach. Podczas spotkania w Hali Urania wspierać będą ich z trybun Hali Urania także zawodnicy innych olsztyńskich klubów, m.in. koszykarze i piłkarze Stomilu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn czy futboliści AZS UWM Olsztyn Lakers.

"Traktuję to jako jeden z etapów przygotowań do pierwszego meczu ligowego. Ale też na pewno większość chłopaków - szczególnie tych młodych - będzie chciała się pokazać. Jest to dla nich jakiś test. Grając z zespołem z czołówki Superligi (Kwidzyn co roku walczy o medale), podejdziemy do tego meczu w stu procentach skoncentrowani i zmobilizowani. Zawodnicy na pewno sami w sobie wyzwolą tę energię. Mam nadzieję, że przyjdzie dużo kibiców i będziemy mogli zobaczyć fajne widowisko!" - zapowiada Daniel Żółtak.

Z Danielem Żółtakiem w Magazynie Sportowym Radia UWM FM rozmawiali: Sebastian Chrostowski i Piotr Szauer.

Pierwsze tegoroczne spotkanie ligowe szczypiorniści Warmii rozegrają 21 grudnia - na wyjeździe z MKS-em Grudziądz. W tabeli I ligi drużyna Daniela Żółtaka zajmuje obecnie czwarte miejsce.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: