Aktualności
07.01.2018

W Szczecinie zła passa ginie!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali 3-0 (25-14, 25-23, 25-18) z Espadonem Szczecin w spotkaniu 16. kolejki PlusLigi. To dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo akademików w tym sezonie. Cieszy jednak, że podopieczni Roberto Santilliego potrafili przełamać złą passę w konfrontacji z sąsiadującą z nimi w tabeli drużyną. MVP spotkania został Paweł Woicki.

Foto: Kacper Kirklewski

Zawodnicy z Kortowa kontrolowali mecz od samego początku. Gospodarze jedynie w drugiej partii nawiązali walkę. Trener Roberto Santilli w pierwszym tegorocznym spotkaniu dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Parę przyjmujących tworzyli: Adrian Buchowski i Tomas Rousseaux. Pod siatką zamiast Daniela Plińskiego pojawił się Miłosz Zniszczoł.

Czuć było, że akademicy bardzo chcą od zwycięstwa rozpocząć nowy rok i tym samym zakończyć fatalną serię wyjazdowych porażek. Najczęściej punktowali: Jan Hadrava (17 punktów) i Kuba Kochanowski (14). Swoje dorzucili także: Adrian Buchowski, Tomas Rousseaux (po 8) i Miłosz Zniszczoł (5 - w tym dwa asy). Dodając do tego wzorową niemal grę Pawła Woickiego, dobrą jej organizację i mało własnych błędów (przy sporej ilości drużyny ze Szczecina) - widzimy krótką i prostą historię tego spotkania.

 

"W ostatnich tygodniach nie graliśmy najlepiej. Fajnie ten rok zacząć od trzech punktów - szczególnie na wyjeździe, bo na wyjeździe tak naprawdę rzadko punktujemy" - mówi na naszej antenie po meczu Miłosz Zniszczoł. "Mieliśmy wszystko pod kontrolą. Takie było odczucie z boiska, że naprawdę dobrze się czujemy wszyscy, wiemy, jak ważny jest to mecz i że nas przybliża do szóstki. Nakręcania specjlanego przed meczem nie było, bo już wcześniej próbowaliśmy się nakręcać, ale w trakcie meczu to nie wychodziło. Traciliśmy punkty. A teraz na spokojnie do tego podeszliśmy. Wiedzieliśmy, że w końcu musi nastąpić moment, w którym się przełamiemy. I cieszymy się, że to nastąpiło tak szybko!"

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych rozmów Mateusza Lewadnowskiego.

Miłosz Zniszczoł (Indykpol AZS Olsztyn)

Tomas Rousseaux (Indykpol AZS Olsztyn)

Mateusz Nykiel (statystyk Indykpolu AZS Olsztyn)

Akademicy w tabeli wrócili na siódme miejsce, odrabiając przy tym punkty do rywali z pierwszej szóstki. Kolejny mecz Indykpol AZS Olsztyn rozegra w niedzielę 14 stycznia. O 15:00 w Hali Urania zmierzy się z ostatnią drużyną w tabeli PlusLigi - Dafi Społem Kielce. Transmisja oczywiście na antenie Radia UWM FM!

 

Espadon Szczecin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (14:25, 23:25, 18:25)

Espadon: Kluth (13), Duff (8), Ruciak, Wika (2), Tervaportti (2), Gawryszewski, Jaskułka (libero) oraz Gałązka (3), Kowalski, Malinowski (2), Menzel (8)

Indykpol AZS: Woicki (2), Zniszczoł (5), Kochanowski (14), Rousseaux (8), Buchowski (8), Hadrava (17), Żurek (libero) oraz Pliński, Zabłocki (libero)

MVP: Paweł Woicki

Przyjaciele - stań się jednym z nich: