Aktualności
03.01.2018

Konrad Bukowiecki w barwach AZS UWM Olsztyn!

Halowy Mistrz Europy, złoty medalista młodzieżowych Mistrzostw Świata i Europy, medalista Uniwersjady i rekordzista Polski w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki zmienia barwy klubowe. Z Gwardii Szczytno przenosi się do AZS-u UWM Olsztyn!

Foto: Konrad Bukowiecki fb

"Z tą decyzją zmagałem się od paru lat. W moim rodzinnym mieście, czyli Szczytnie, nie uzyskuję stypendium. Nie uzyskiwałem go tak naprawdę nigdy, więc stwierdziłem, że czas najwyższy zmienić klub. Nie oszukujmy się - każdy z nas wykonuje pracę, żeby zarabiać pieniążki. A ja sport traktuję jako swoją pracę" - powiedział Radiu UWM FM Konrad Bukowiecki. "Stwierdziłem, że jeżeli muszę zmienić miasto - to czemu mam też zmieniać województwo. Prezydent Grzymowicz wyszedł z inicjatywą, żebym przyszedł do Olsztyna. Dogadaliśmy się i myślę, że to będzie bardzo owocna współpraca" - dodaje.

Lekkoatleta bardzo dobrze zna Kortowo. Tutaj rozpoczynał swoją przygodę ze sportem. "Pierwsze moje starty miały miejsce właśnie na kortowskim stadionie. Mam bardzo dużo wspomnień z tym miejscem. Stadion i cały Uniwersytet jest mi znany!" - zapewnia. Jednym z warunków przejścia do AZS-u UWM Olsztyn było kontynuowanie współpracy z obecnym trenerem i ojcem - Ireneuszem Bukowieckim. Gdzie będzie przygotowywał się do startów? "To nie jest tak naprawdę ważne. Większość czasu spędzam na obozach. U siebie jestem mniej niż połowę roku. Myślę, że będzie to podzielone. Trochę będę trenował w Szczytnie, trochę w Olsztynie. Ale większość czasu tak czy inaczej spędzam na obozach".

Konrad Bukowiecki przez najbliższe trzy tygodnie będzie przygotowywał się do kolejnych startów w Republice Południowej Afryki. Po powrocie - zaczyna sezon halowy. "Pierwszy start w Ostrawie - już dzień po moim powrocie. Sezon halowy potrwa dwa miesiące. Potem - przygotowania do sezonu letniego." Najważniejsze wyzwania na ten rok to: Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w Birmingham (w marcu) oraz Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce w Berlinie (lipiec).

Z Konradem Bukowieckim rozmawiał Piotr Szauer.

Przypomnijmy, że aktualny rekord Polski w pchnięciu kulą - 21,97 m - Konrad Bukowiecki ustanowił podczas zeszłorocznych Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie. Pochodzący ze Szczytna kulomiot będzie za dwa lata będzie reprezenował AZS UWM Olsztyn podczas Letnich Igrzysk Olimpiskich w Tokio. "Umowę mamy podpisaną do 2020 roku. Mam nadzieję, że parę sukcesów dopiszemy do karty olsztyńskich sportowców" - zapowiada.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: