30.12.2017

Wyjazdowy kryzys akademików trwa...

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn kolejny raz przegrali na wyjeździe. W tym sezonie to już niestety staje się normą. W meczu 15. kolejki PlusLigi w Sosnowcu akademicy ulegli 1-3 MKS-owi Będzin. Rok kończą na siódmym miejscu w tabeli. Nie zagrają zatem w Pucharze Polski.

Akademicy źle weszli w ten mecz. W pierwszym secie gospodarze wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i wygrali 25-20. Różnicę robili przede wszystkim: dobrze znany olsztyńskim kibicom Marcin Waliński (były zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn - MVP tego meczu) oraz brazylijczyk Rafael Araujo Rodrigues.

W drugiej partii to drużyna z Kortowa przejęła inicjatywę. Skuteczny (jak zawsze) był Jan Hadrava. W całym spotkaniu zdobył 23 punkty. Wtórował mu Kuba Kochanowski (18 punktów). Jednak zwycięstwo 25-21 w tym secie to wszystko, na co było stać podopiecznych Roberto Santilliego.

W dwóch kolejnych to gospodarze kontrolowali grę. Akademicy mieli swoje szanse, próbowali gonić, jednak wyjazdowa niemoc wzięła górę. MKS Będzin wygrał 25-22 i 26-24 a w całym spotkaniu 3-1.

"Graliśmy bardzo nerwowo na początku, ale w pewnym momencie wydawało się, że opanowaliśmy stres, emocje i szło to wszystko w dobrym kierunku. Schodziliśmy na dziesięciominutową przerwę przy stanie 1-1. I nagle w trzecim secie prowadzimy 7-5, wydaje się, że kontrolujemy spotkanie. Nagle cztery beznadziejne nasze sytuacje załamują nas. W czwartym przeciwnik nam odskoczył. Walczyliśmy, była szansa na tie-breaka, ale niestety stało się inaczej" - podsumował mecz Daniel Pliński.

"Cieszę się, że ten rok się kończy, ponieważ nie szło nam w ostatnich meczach. Sezon zaczęliśmy bardzo dobrze wygrywając pieć z sześciu spotkań. Potem zaczęliśmy przegrywać na wyjazdach. Teraz musimy pracować i wrócić do dobrej gry" - podsumował pierwszą rundę trener Roberto Santilli.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rudnę rewanżową rozpoczną wyjazdowym spotkaniem z Espadonem Szczecin - w niedzielę 7 stycznia o 20. Espadon w tym sezonie gra bardzo dobrze, więc by przywieźć jakiekolwiek punkty ze Szczecina trzeba zagrać o wiele lepiej niż w Sosnowcu... Transmisja meczu oczywiśćie na antenie Radia UWM FM.

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych rozmów Sebastiana Chrostowskiego i Mateusza Lewandowskiego.