Aktualności
24.12.2017

Nowy trener pod choinkę

Znamy nazwisko nowego trenera piłkarzy Stomilu Olsztyn. Biało-niebieskich do końca sezonu prowadzić będzie Kamil Kiereś. To szkoleniowiec z doświadczeniem zarówno w I lidze jak i ekstraklasie, gdzie awansował z GKS-em Bełchatów. Ostatnio był związany z GKS-em Tychy.

Foto: Artur Szczepański

Kamil Kiereś pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. Doświadczenie trenerskie zbierał od 2002 prowadząc juniorskie drużyny GKS-u Bełchatów. Tam także był astentem szkoleniowców pierwszej drużyny: Pawła Janasa, Macieja Bartoszka i Rafała Ulatowskiego. Jako pierwszy trener zadebiutował we wrześniu 2011 roku. W kolejnych latach trzykrotnie podejmował się tej pracy. W Bełchatowie posmakował zarówno spadku z Ekstraklasy, jak i awansu z I ligi.

Po rozstaniu z tym klubem w latach 2015-2016 prowadził pierwszoligowy GKS Tychy. Od września 2016 roku pozostawał bez pracy.

Dlaczego podjął się zadania ratowania Stomilu Olsztyn przed spadkiem z Nice I ligi? "Moje życie trenerskie pokazuje, że lubię wyzwania. Na tym moje zadania trenerskie polegały. W 2013 roku, gdy obejmowałem zespół, to GKS Bełchatów był na ostatnim miejscu w Ekstraklasie i miał tylko 6 punktów w tabeli. Wydawało się, że nic z tego nie będzie, a wiosną drużyna GKS-u zrobiła trzeci wynik w rundzie, była rewelacją wiosny, grała dobrą piłkę, można było zrobić coś z niczego. GKS Tychy przejąłem po spadku z I ligi. To był trudny moment dla klubu i zespołu, bo była spora rotacja. Sezon był wyzwaniem i skończył się awansem. Kilka trudnych wyzwań doświadczyłem" - mówił w wywiadzie dla oficjalnej strony Stomilu Olsztyn.

Nowy szkoleniowiec z zawodnikami spotka się 4 stycznia. Drużyna przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie cztery dni później. Asystentem Kamila Kieresia został Andrzej Orszulak.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: