22.12.2017

Trudny bój i dwa punkty akademików z GKS-em

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali z GKS-em Katowice 3-2 (25-20, 19-25, 25-20, 23-25, 17-15) w meczu 14. kolejki PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Jan Hadrava. Akademicy na chwilę wrócili do najlepszej szóstki ligi.

Akademicy dobrze weszli w to spotkanie. W pierwszym secie dominowali od początku. Na pochwały zasługiwali szczególnie: Kuba Kochanowski, Jan Hadrava i Blake Scheerhoorn (wskoczył do wyjściowego składu i na początku nie zawiódł). W drugiej partii siatkarze z Kortowa popełniali jedank za dużo własnych błędów, co wykorzystali rywale ze Śląska - dobrze grając zagrywką.

Po dziesięciominutowej przerwie znów to ekipa Roberto Santilliego przejęła inicjatywę. Także w czwartym secie mogła wygrać, jednak w decydującym momencie minimalnie lepsi okazali się podopieczni Piotra Gruszki. O losach spotkania zadecydował więc tie-break, w którym Indykpol AZS Olsztyn prowadził 5-1. GKS Katowice dogonił jednak zespół z Kortowa. W nerwowej końcówce szansę na zwycięstwo miały obie strony. Ku radości kibiców gospodarzy - to właśnie oni mogą dopisać sobie dwa punkty przed świętami. Duża w tym zasługa zmiennika - Adriana Buchowskiego.

"Bardzo dobrze, że udało się wygrać ten mecz, że wyciągnęliśmy tę końcówkę. Szkoda, że czwartego seta tak się nie udało, ale myślę, że nie zasłużyliśmy też na wygranie za trzy punkty" - mówi na naszej antenie kapitan Indykpolu Paweł Woicki. "Falowaliśmy. Potrafiliśmy dobrze grać pierwszego i trzeciego seta a w drugim zaczęliśmy od samych błędów. I myślę, że to był nasz problem - dużo błędów niepotrzebnych. To zadecydowało. Czwarty set tak samo. Drużyna z Katowic bardzo dobrze zagrywa."

"Jestem szczęśliwy, ponieważ znów wygraliśmy, choć byliśmy blisko porażki. Zespół grał dobrze, ale w najważniejszych momentach tracił koncentrację" - podsumował trener Roberto Santilli. Najwięcej punktów dla akademików zdobyli: Jan Hadrava (26), Kuba Kochanowski (19) i Blake Scheerhoorn (10). Dla GKS-u Katowice natomiast: Dominik Witczak (24), Emanuel Kohut (19) i  Gonzalo Quiroga (14).

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych rozmów Sebastiana Chrostowskiego i Mateusza Lewandowskiego.