18.11.2017

Remis Warmii w meczu na szczycie

Warmia Energa Olsztyn zremisowała na wyjeździe z MKS-em Nielbą Wągrowiec 23-23 w meczu 9. kolejki I Ligi Piłki Ręcznej. W rzutach karnych lepsi okazali się gospodarze.

Przed spotkaniem Warmia zajmowała w tabeli trzecie a drużyna z Wągrowca - pierwsze miejsce. Na parkiecie nie brakowało zatem emocji. Gospodarze zdominowali rywali już od pierwszych minut. W połowie pierwszej części prowadzili już sześcioma punktami. Jednak potem to olsztynianie rzucili sześć bramek i po 30 minutach było 12-11 dla Nielby.

Druga część spotkania była już bardziej wyrównana. Choć olsztynianie znów musieli odrabiać straty. W końcówce Warmia pierwszy raz w tym meczu wyszła na prowadzenie. Jednak ostatniecznie przywiozła do Olsztyna jeden cenny punkt. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie remisem 23-23. W rzutach karnych 5-3 zwyciężyli gospodarze.

O spotkaniu rozmawialiśmy z grającym drugim trenerem Warmii - Marcinem Malewskim.

Kolejny mecz Warmia Energa Olsztyn rozegra na własnym parkiecie. W niedzielę 26 listopada w Hali Urania podejmie Polski Cukier Pomezanię Malbork. Początek spotkania o 16:00.