14.11.2017

Akademicy postraszyli Mistrza Polski

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali po tie-breaku 2-3 (25-21, 19-25, 25-20, 17-25, 9-15) na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w zaległym spotkaniu 4. kolejki PlusLigi. Akademicy jako pierwsza drużyna w tym sezonie urwała punkty Mistrzom Polski i aktualnemu liderowi tabeli. MVP spotkania został wybrany Sam Deroo.

Mecz rozpoczął się dobrze dla drużyny z Kortowa. Świetna gra Jana Hadravy (4 bloki!), dobre przyjęcie i niewiele popełnianych błędów zaowocowały wygraną w pierwszym secie 25-21. To zaskoczyło, ale jednocześnie pobudziło gospodarzy, którzy w drugiej partii grali tak, jak w pierwszych ośmiu spotkaniach tego sezonu, w których nie stracili choćby punktu. Przeważali od początku tej części meczu i zakończyli ją wynikiem 25-19.

Po dziesięciominutowej przerwie Indykpol AZS Olsztyn znów złapał wiatr w żagle. Do dobrze grającego Hadravy dołączyli Kuba Kochanowski, Daniel Pliński i Tomas Rousseaux. Akademicy wygrali 25-20. Na początku czwartego seta gra się wyrównała. Jednak ZAKSA z czasem odskakiwała. I ostatniecznie wygrała zdecydowanie 25-17. Swoją przewagę pokazała także w tie-breaku, który zakończył się wynikiem 15-9.

Najwięcej punktów dla Indykpolu zdobyli: Jan Hadrava (21), Tomas Rousseaux (16), Kuba Kochanowski (14) i Daniel Pliński (8). Dla ZAKSY natomiast: Maurice Torres (22), Sam Deroo (18), Łukasz Wiśniewski i Rafał Szymura (po 13).

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych komentarzy. Gośćmi Mateusza Lewandowskiego byli: trener Roberto Santilli, środkowy akademików Daniel Pliński oraz statystyk drużyny z Kortowa Mateusz Nykiel.

Roberto Santilii

Daniel Pliński

Mateusz Nykiel

Kolejne spotkanie już w niedzielę. O 14:45 w Hali Urania Indykpol AZS Olsztyn podejmie Cuprum Lubin. Transmisja oczywiście na antenie Radia UWM FM. Studio przedmeczowe startuje po 14.