Aktualności
14.11.2017

Maciej Sarnacki w Magazynie Sportowym Radia UWM FM

Gościem Magazynu Sportowego Radia UWM FM był judoka Gwardii Olsztyn - Maciej Sarnacki. Rozmawialiśmy m.in. o jego świetnym starcie w zawodach Grand Prix w Abu Zabi, gdzie zajął drugie miejsce. Jakie ma plany na kolejny rok? Posłuchajcie!

Maciej Sarnacki to wielokrotny Mistrz Polski, medalista Uniwersjady i Mistrzostw Europy w kategorii +100 kg. Reperezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio De Janerio. W tym roku walczył także w Mistrzostwach Świata w Budapeszcie. Niestety bez sukcesu - odpadł już w eliminacjach.

Końcówka roku jest jednak bardzo udana dla judoki z Olsztyna. Pod koniec października zajął drugie miejsce w prestiżowych zawodach Grand Slam w Abu Zabi. "To mój życiowy sukces" - mówił w studiu Radia UWM FM Maciej Sarnacki. W drodze do finału wygrał trzy walki - z reprezentantami: Tadżykistanu, Rosji i Izraela. W finale prowadził z Francuzem, jednak ostatecznie to rywal okazał się lepszy. Grand Slam to najwyższe rangą zawody rozgrywane w ciagu roku tylko czterokrotnie. W listopadzie Sarnacki wystartuje w zawodach Grand Prix w Hadze. Tam będzie rozstawiony z nr 1. Do startu przygotowywał się podczas obozu w Zakopanem.

Judoka Gwardii Olsztyn marzy o tym, by za trzy lata znów wystąpić na igrzyskach - w Tokio. "Ambicje mam bardzo duże. I z tego miejsca na pewno się zadeklaruję, że tą walkę podejmę. Ale muszę powiedzieć, że ta walka będzie bardzo trudna, bo na ostatnie igrzyska udało mi się zakwalifikować jako jedynemu. Na tyle mamy trudne te kwalifikacje. Zaczynają się już dwa lata przez igrzyskami. Wiem, że ta droga do Tokio będzie jeszcze trudniejsza i wymagająca. Ambicje mam i mam nadzieję, że się uda. Ale zobaczymy, co będzie."

Jakie jeszcze ma plany i marzenia? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Z Maciejem Sarnackim rozmawiali Sebastian Chrostowski i Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: