Aktualności
13.11.2017

Szczypiorniści Warmii w gazie!

Warmia Energa Olsztyn pokonała w Hali Urania GKS Żukowo 35:26 w meczu 8. kolejki I ligi piłki ręcznej. To piąte z rzędu zwycięstwo olsztyńskich szczypiornistów. W tabeli utrzymali trzecie miejsce.

Foto: Warmia Energa Olsztyn

Warmia kontrolowała spotkanie od pierwszych minut. Systematycznie powiększała swoją przewagę. Obok tych, którzy zwykle prowadzili drużynę do zwycięstwa (Marcina Malewskiego czy Radka Dzieniszewskiego) z dobrej strony zaprezentowali się także młodzi zawodnicy. "Właśnie o to chodzi, żeby te bramki rozkładały się na cały zespół. Bo czasami jest tak, że każdy może mieć zły dzień. Wiec jak jednemu nie idzie a drugiemu idzie - to jest bardzo dobrze. Chodzi też o to, aby ogrywać tych, którzy mniej grają. Dzisiaj zagrali wszyscy" - mówił po meczu Marcin Malewski.

Jaki był plan na to spotkanie? "Chcieliśmy grać w ataku i długo. W obronie szczelnie. To się udawało. Wyprowadziliśmy mnóstwo kontr. I o to właśnie w piłce ręcznej chodzi, żeby wybronić w obronie i zdobyć tzw. łatwą bramkę, czyli z kontry. Nam to się dzisiaj udało parę razy. W ataku każdy dołożył cegiełkę, rzucił parę bramek. Wydaje mi się, że w każdym elemencie gry przewyższaliśmy przeciwnika i to potwierdziliśmy wynikiem" - podsumował grający drugi trener Warmii.

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych rozmów Sebastiana Chrostowskiego.

Marcin Malewski

Piotr Dzido

Kolejny mecz Warmiacy rozegrają w sobotę 18 listopada. O 18 na wyjeździe zmierzą się z liderem I ligi - MKS-em Nielbą Wągrowiec.

OKPR Warmia Energa Olsztyn - GKS Żukowo 35:26 (16:10)

Warmia: Gawryś, Pikura, Kłodziński - Dzieniszewski 7, Sikorski 6, Malewski 6, Żółtak 4, Deptuła 3, Golks 2, Dzido 2, Królik 1, Pasymowski
GKS: Didyk 6, Radecki 5, Wiczkowski 4, Adamczyk, Grądek - po 3

Kary: Warmia - 8 min (Malewski, Koledziński, Golks, Dzieniszewski), GKS - 10 min (Grądek - 4 min, Radecki, Reseman, Adamczyk)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: