13.11.2017

Stadion przy Piłsudskiego już nie straszy rywali...

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali na własnym boisku 1-2 z Chrobrym Głogów w meczu 17. kolejki Nice I Ligi, choć do przerwy byli zdecydowanie lepszą drużyną. W tabeli zadomowili się w okolicach strefy spadkowej.

To miało być pierwsze z czterech domowych spotkań, w których na własnym boisku piłkarze "Dumy Warmii" moglil zacząć odbijać się od dna tabeli. I nic nie zapowiadało, że będzie inaczej. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do nich. Jednak oprócz bramki strzelonej w 14 minucie przez Marcela Ziemanna, biało-niebieskim nie udało się wyraźniej zacznaczyć swojej przewagi. Choć w przerwie trener Tomasz Asensky uczulał swoich podopiecznych, by nie tracili koncentracji - ci niestety nie grali już jak wcześniej. Rywale - z odrobiną szczęścia - wykorzystalli to bezlitośnie. Najpierw rzut karny - podyktowany po faulu Pawła Baranowskiego (zawodnik twierdzi, że niesłusznie) - wykorzystał Mateusz Machaj. W tym momencie Stomil całkowicie się pogubił. Czego efektem była już kilka minut później strata kolejengo gola. Z dystansu strzelał Marcel Gąsior a piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

Biało-niebiescy próbowali odrabiać. Ostatni kwadrans należał do nich, jednak goście umiejętnie się bronili i dowieźli zwycięstwo 2-1.

Zapraszamy do wysłuchania pomeczowych komentarzy.

Grzegorz Niciński (trener Chrobrego Głogów)

Tomasz Asensky (trener Stomil Olsztyn)

Marcel Ziemann (Stomil Olsztyn)

Kolejny mecz Stomil zagra już w piątek 17 listopada. Przy Piłsudskiego podejmie Bytovię Bytów. Początek o 18.

12 listopada 2017- Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 1-2 (1-0)
Marcel Ziemann 14' - Mateusz Machaj 57' (karny), Marcel Gąsior 65'

Stomil: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Milen Gamakow, Marcel Ziemann - Grzegorz Lech, Wiktor Biedrzycki, Adrian Karankiewicz, Dani Ramírez, Wołodymyr Tanczyk (72', Piotr Głowacki) - Artur Siemaszko.

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Michał Michalec, Ariel Wawszczyk - Jakub Bach (78', Michał Borecki), Marcel Gąsior, Robert Mandrysz, Mateusz Machaj, Karol Danielak (46', Serhij Napołow) - Damian Kowalczyk (61', Konrad Kaczmarek).

Żółte kartki: Baranowski, Biedrzycki - Mandrysz, Ilków-Gołąb, Machaj.
Czerona kartka: Dani Ramirez (już po zakończeniu meczu - za niesportowe zachowanie)