Aktualności
09.10.2017

Warmia Energa z pierwszym wyjazdowym zwycięstwem w tym sezonie

Szczypiorniści Warmii Energii Olsztyn wygrali 30-20 z Gwardią Koszalin w meczu 5. kolejki I ligi piłki ręcznej. W Magazynie Sportowym Radia UWM FM spotkanie podsumował grający drugi trener drużyny Marcin Malewski.

Foto: Warmia Energa Olsztyn

Przypomnijmy, że Warmia nowy sezon rozpoczęła od dwóch wyjazdowych porażek w meczach, w których miała przewagę, ale traciła ją w decydującym momencie. "Wyciągneliśmy wnioski. Przede wszystkim musieliśmy pamiętać, że mecz trwa 60 minut, a nie powiedzmy - 53. Staraliśmy się grać przez całe spotkanie skoncentrowani. I to nam się udało. I oczywiście - poprawić grę w obronie i skuteczność w ataku" - mówił na naszej antenie Marcin Malewski, który w ataku był jak zwykle najskuteczniejszy z Warmiaków (zdobył 10 bramek). "Wiedzieliśmy, że oni u siebie są groźni z tego względu, że mają bardzo fajną atmosferę na hali i dużo kibiców, którzy dopingują ich. Od początku spotkania Gwardia się na nas rzuciła. Jednak ten napór przeciwnika wytrzymaliśmy, wyprowadziliśmy parę skutecznych kontr i można powiedzieć, że od początku spotkania kontrolowaliśmy wynik" - dodał.

Punkty zdobyte w Koszalinie były olsztyńskiej ekipie bardzo potrzebne. To drugie zwycięstwo w sezonie. Tydzień wcześniej w Hali Urania pokonali 29:18 Orlen Wisłę II Płock. Przed własną publicznością zagrają znów w sobotę 14 października z AZS-em Uniwersytet Zielonogórski. To beniaminek I ligi. "Ten zespół gra od kilku lat w podobnym składzie. Także na pewno są groźni pod względem zgrania". Jak dowiedzieliśmy się w poniedziałek - w tym meczu ponownie nie zagra kontuzjowany Michał Krawczyk. "Reszta zawodników jest zdrowa" - zapewniał Malewski. "Wszystkich kibiców zapraszam na to spotkanie. Na pewno będziemy walczyć przez każdą minutę i o każdy centymetr boiska. Nie zamierzamy odpuszczać a walczyć o trzy punkty!" Początek sobotniego spotkania o 15:30.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Sebastiana Chrostowskiego i Piotra Szauera z Marcinem Malewskim.

KPR Gwardia Koszalin – OKPR Warmia-Energa Olsztyn 20:30 (7:14)

Gwardia: Rycharski, Bugaj, Gryzio - Kiciński 10, Laskowski 3, Goerig 2, Tołłoczko 2, Czerwiński 1, Steege 1, Hertig 1, Tałaj, Pawlak, Jakutowicz, Kamiński, Dzierżawski
Warmia Energa: Gawryś, Pikura - Malewski 10, Golks 3, Żółtak 3, Królik 3, Dzieniszewski 4, Koledziński 3, Sikorski 2, Deptuła 2, Dzido, Pasymowski, Kozakiewicz

Przyjaciele - stań się jednym z nich: