Aktualności
12.09.2017

Warmia z nowym sponsorem i... porażką na inaugurację sezonu

Warmia Energa Olsztyn - pod taką nazwą w nowym sezonie I ligi piłki ręcznej występować będą nasi szczypiorniści. Na inaugurację przegrali na wyjeździe z Sokołem Kościerzyna 19-22. Gościem Magazynu Sportowego Radia UWM FM był grający trener drużyny Daniel Żółtak.

Tak o inauguracyjnej porażce z Sokołem Porcelaną Lubiana Kościerzyna mówił trener: "Szkoda tego spotkania, z tego względu, że prowadziliśmy przez 47 minut. Zadecydowało 5 minut, gdzie zespół z Kościerzyny rzucił trzy-cztery bramki, wyszedł na prowadzenie i końcówka była dla nas trudna. Nie zdołaliśmy odwrócić losów tego spotkania. Ale podchodzimy do tego na spokojnie. To jest pierwszy mecz. Graliśmy bez dwóch podstawowych zawodników - Michała Krawczyka i Karola Królika - którzy są bardzo ważnymi postaciami w naszym zespole. Mam nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni wrócą i kolejny mecz wyjazdowy za dwa tygodnie będzie wyglądał lepiej."

Klub jeszcze przed pierwszym meczem potwierdził, że nowym tytularnym sponsorem Warmii została firma Energa. Umowa będzie obowiązywała przez dwa lata. "Jako zawodnicy i trenerzy bardzo się z tego faktu cieszymy. Wiemy, że będzie ta stabilizacja finansowa. Klub organizacyjnie też stara się robić małe kroki do przodu. To jest sygnał też dla innych, że w naszym klubie zaczyna się dziać dobrze. Chcielibyśmy też przyciągnąć innych sponsorów i ludzi na halę naszą dobrą grą. Nad tym będziemy pracować" - mówił Żółtak.

Podczas specjalnej konferencji prasowej nowego sponsora przedstawił prezes Warmii Stanisław Tunkiewicz. Mówił też o celach, jakie stawia przed drużyną. "Nowy sponsor zgodził się, że będziemy zadowoleni jeżeli drużyna w pierwszym roku zajmie miejsce w pierwszej piątce w I lidze." Choć wspomniał także, że klub nie zapomina o marzeniach o grze w Superlidze.

Daniel Żółtak w poprzednim sezonie grał w Superlidze z drużyną Mebli Wójcik Elbląg. Nie zdecydował się jednak przedłużyć kontraktu i wybrał propozycję Warmii. "Jestem z Olsztyna. Tutaj się urodziłem i tutaj też mieszkam. Od dłuższego czasu myślałem, żeby zająć się trenowaniem. Robiłem kursy trenerskie. Więc to było dla mnie naturalną rzeczą, żeby spróbować. Zdarzyła się taka okazja tu w Olsztynie i mam nadzieję, że uda mi się zbudować tutaj jakiś zespół. I chciałbym wspólnie z działaczami, z prezesem, żeby powstał mocny ośrodek piłki ręcznej w Olsztynie."

Trener jest zadowolony z przebiegu przygotowań do sezonu i zaangażowania kolegów. Żałuje tylko, że nie wszyscy nowi zawodnicy mieli wystarczająco dużo czasu, by wkomponować się w drużynę. Przypomnijmy, że nowymi twarzami w Warmii są: Jakub Pikura, Wojciech Golks, Tomasz Pasymowski (wszyscy przyszli ze Szczypiorniaka Olsztyn) oraz Kacper Kłodziński ze Szczecina. "Odeszła duża część doświadczonych zawodników z tamtego sezonu - aż siedmiu. Szukamy jeszcze jednego wzmocnienia. Jesteśmy już po rozmowach. Może w następnym tygodniu uda się podpisać umowę. Więc ta kadra liczyłaby szesnastu zawodników i już to by fajnie wyglądało."

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Danielem Żółtakiem. Z trenerem spotkali się Sebastian Chrostowski i Piotr Szauer.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: