Aktualności
18.03.2017

Wracamy do walki o medale!

Wracamy do walki o medale!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wrócili do walki o najlepszą czwórkę PlusLigi. W sobotę w Ergo Arenie pokonali 3-0 drużynę Lotosu Trefla Gdańsk. Swój mecz 28. kolejki przegrali natomiast zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. Obie ekipy rywalizujące o awans do półfinału dzielą w tabeli już tylko trzy punkty.

Najlepszym zawodnikiem spotkania w Gdańsku został Jan Hadrava. Niezwykle wyrównane były dwa pierwsze sety zakończone na przewagi (28-26. 27-25). W trzecim - akademicy wygrali już zdecydowanie 25-18.

W naszym pomeczowym studiu Sebastian Chrostowski rozmawiał m.in. z przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn Wojciechem Włodarczykiem.Choć wynik meczu wskazuje na łatwą wygraną siatkarzy z Olsztyna, środkowy Indykpolu AZS Jakub Kochanowski przyznał, że rywal wysoko zawiesił poprzeczkę.Mateusz Lewandowski o analizę spotkania poprosił także przyjmującego Lotosu Trefla Gdańsk - Bartosza Pietruczuka.Do końca fazy zasadniczej już tylko dwie kolejki. W sobotę 25 marca w Hali Urania Indykpol AZS Olsztyn zagra z Cuprum Lubin. Transmisja spotkania od 14:45 na antenie Radia UWM FM.

W korespondencyjnym pojedynku Jastrzębski Węgiel w Katowicach zmierzy się ze świetnie spisującym się w ostatnich meczach GKS-em. Mamy zatem spore szanse na dogonienie rywala w walce o najlepszą czwórkę PlusLigi!

Wyjaśniła się także przyszłość szkoleniowca akademików. Andrea Gardini od kolejnego sezonu będzie trenerem mistrza Polski. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle potwierdziła podpisanie kontraktu z Włochem na swojej stronie internetowej.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: