28.04.2024

Siatkarki z UWM bez awansu do finałowego turnieju AMP

Studentki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie niestety nie awansowały do finałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. W turnieju półfinałowym rozegranym w dniach 26-28 kwietnia w Olsztynie zajęły piąte miejsce.

Rywalizacja od piątku do niedzieli toczyła się w dwóch halach - w Kortowie oraz przy ul. Mariańskiej. Zawodniczki z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w fazie grupowej pokonały 2:0 (25:22, 25:19) Politechnikę Łódzką, przegrały po tie-breaku 1:2  (25:23, 16:25, 7:15) z Uniwersytetem Warszawskim oraz wygrały 2:0 (25:22, 25:19) z SGH w Warszawie. Zajęły drugie miejsce w swojej grupie i w ćwierćfinale trafiły na jedne z faworytek. Uległy 0:2 (21:25, 21:25) Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Już w tym momencie straciły szansę na awans do finałowego turnieju AMP (zagrają w nim cztery najlepsze drużyny każdych eliminacji).

W niedzielę zawodniczkom prowadzonym przez Monikę Kobylińską pozostała rywalizacja o miejsca 5-8. W dwóch ostatnich spotkaniach pokonały 2:1 (20:25, 25:19, 15:13) SGGW w Warszawie i 2:0  (25:22, 26:24) Uniwersytet SWPS w Warszawie. Zostały więc sklasyfikowane na piątej pozycji w turnieju.

"Przez pięć lat z rzędu grałyśmy w finałach. Teraz się nie udało. Zajęłyśmy piąte miejsce, więc było blisko tego awansu. Osobiście uważam, że to duży sukces. Ale czujemy też duży żal, że nie ma nas w tej czwórce" - oceniła trenerka drużyny z UWM, Monika Kobylińska. "Gdy zaczęłyśmy przegrywać, zabrakło dobrej atmosfery. Jeżeli chodzi o umiejętności - sądzę, że byłyśmy nawet lepsze. Jednak siadła głowa...".

Piotr Szauer rozmawiał także z jedną z zawodniczek - Anetą Chmielewską. Posłuchajcie!

Awans do turnieju finałowego AMP wywalczyły następujące uczelnie: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, Uniwersytet w Siedlcach, Politechnika Warszawska i AWF w Warszawie.