21.05.2023

Lakersi bezradni w starciu z Mistrzem Polski

Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers przegrała na stadionie w Kortowie 0:32 (0:7, 0:15, 0:7, 0:3) z aktualnym Mistrzem Polski Lowlanders Białystok. Jeziorowcy w obecnym sezonie mają już na koncie sześć porażek i z zerowym dorobkiem punktowym zajmują ostatnie miejsce w tabeli grupy północnej PFL1.

Kilka dni temu olsztyński zespół opuścił amerykański rozgrywający Mason McLaughlin. Nie wnosił za wiele do gry Lakersów i Ci zdecydowali o skróceniu kontraktu z zawodnikiem. Jego miejsce w ofensywie zajął wracający do gry po przerwie Artur Paź. Do formy z poprzedniego sezonu brakuje mu jeszcze sporo. Czego sam nie kryje.

Lowlanders przeważali na boisku w Kortowie przez całe spotkanie. Już po dwóch pierwszych kwartach prowadzili 22:0. W kolejnych dorzucili jeszcze 10 punktów. Gospodarze ograniczali się jedynie do przerywania ich akcji. A sami w ofensywie nie byli w stanie zagrozić dużo bardziej doświadczonym rywalom. Przegrali więc już szósty raz w tym sezonie...

Po meczu rozmawialiśmy także z Kamilem Zbochem. Posłuchajcie!