20.05.2023

Aleksandra Lisowska najszybsza w Karlowych Warach

Aleksandra Lisowska wygrała zaliczany do cyklu World Athletics Label Road Races półmaraton w Karlowych Warach. Reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn minęła metę pierwsza z czasem 1:13:24. Był to dla niej kolejny etap przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata w Budapeszcie.

Lisowska ma już w tym roku na koncie start w maratonie. Jako pierwsza Polka jest też pewna startu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Minimum osiagnęła w połowie kwietnia w Rotterdamie, pokonując królewski dystans z czasem 2:26:44. Tydzień później pojechała do Olkusza, gdzie wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski w biegu na 10000 metrów (z czasem 33:50.85).

W sobotę w Karlowych Warach od początku narzuciła szybkie tempo i biegła na czele stawki. W połowie dystansu była wiceliderką, tracąc sekundę do prowadzącej Bułgarki. Na mecie nie miała już sobie równych. Wygrała .z czasem 1:13:24.

Teraz reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn planuje krótkie roztrenowanie.  Następnie rozpocznie już bezpośrednie przygotowania do Mistrzostw Świata w Budapeszcie. A po drodze - pod koniec lipca - zamierza wystartować na 5000 metrów podczas Mistrzostw Polski.