18.05.2023

Constract blisko finału Futsal Ekstraklasy

W pierwszym meczu półfinałowym Futsal Ekstraklasy Constract Lubawa wygrał na wyjeździe 2-1 (2-1) z Piastem Gliwice. Obie bramki dla drużyny Dawida Grubalskiego strzelił Ludgero Lopes. Dla gospodarzy trafił natomiast Bruno Graca. Rewanżowe spotkanie już w sobotę o 18:00 w Lubawie.

W tej półfinałowej parze trudno wskazać jednoznacznego faworyta. Piast Gliwice broni tytułu wywalczonego przed rokiem. Ale w rundzie zasadniczej to Constract zajął drugie miejsce (ustępując w tabeli jedynie Rekordowi Bielsko-Biała). Środowy mecz był bardzo wyrównany. Wynik już w czwartej minucie otworzył Ludgero Lopes. Przypomnijmy, że Portugalczyk, który dołączył do drużyny w trakcie sezonu, był także bohaterem drugiego ćwierćfinału z Dremanem Opole Komprachcice. Strzelił wówczas dwie z trzech bramek dla lubawian.

Goście z prowadzenia cieszyli się tylko dwie minuty, bo gospodarze szybko wyrównali za sprawą Bruno Gracy. Remis na tablicy wyników nie utrzymał się długo. Kolejny gol Ludgero ponownie dał prowadzenie Constractowi. I trzeba przyznać, że było to prowadzenie zasłużone, bo zespół Dawida Grubalskiego częściej atakował i stworzył sobie więcej okazji.

Po przerwie częściej przy piłce utrzymywali się gliwiczanie. Ale na niewiele się to zdało. Rywale bardzo dobrze się bronili. A do tego świetnie w bramce spisywał się Victor Lopez. Uratował swoją drużynę także w ostatniej minucie broniąc rzut karny wykonywany przez Dmyro Sorokina.

"Spotkanie było bardzo ciekawe. Dużo twardej gry, spornych sytuacji, ale muszę  przyznać, że dzisiaj sędziowe wykonali bardzo dobrą robotę" - mówił po meczu Dawid Grubalski. "Byliśmy bardzo kolektywni w defensywnie a w ataku graliśmy prosto i nie narażaliśmy się na kontry. Po prostu musimy utrzymać ten poziom i wierzę, że to wystarczy, by awansować dalej."

Piast Gliwice - Constract Lubawa 1-2 (1-2)
Bruno Graca 6' – Ludgero Lopes 4', 8'

W drugim półfinale Rekord Bielsko-Biała pokonał na wyjeździe aż 4-0 (1-0) GI Malepszy Arth Soft Leszno. Rewanżowe spotkania już w sobotę.