14.05.2023

Constract w półfinale Futsal Ekstraklasy

Constract Lubawa pokonał we własnej hali 3-2 (0-1) Dremana Opole Komprachcice i awansował do półfinału Futsal Ekstraklasy. W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym także górą była drużyna Dawida Grubalskiego. Teraz przed nią rywalizacja z Piastem Gliwice.

Emocji w sobotę jednak nie zabrakło. Do przerwy prowadzili bowiem goście. W 18. minucie bramkę na 1-0 strzelił... były zawodnik Constractu Tomasz Lutecki. W drugiej połowie najpierw wyrównał Ludgero Lopes, ale chwilę później kolejne trafienie zapisał na swoim koncie Lutecki i Dreman znów prowadził. Cieszył się jednak tylko dwie minuty.

Najpierw Ludgero a chwilę później Jakub Raszkowski sprawili, że lubawianie pierwszy raz w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. I nie oddali go już do końca. Wygrali 3-2 i awansowali do półfinału.

Posłuchajcie pomeczowych komentarzy!

Constract Lubawa - Dreman Opole Komprachcice 3-2 (0-1)
Ludgero Lopes 26', 29', Jakub Raszkowski 31' - Tomasz Lutecki 18', 27'

W półfinale Constract zmierzy się z Piastem Gliwice. Pierwsze wyjazdowe spotkanie rozegra już w środę 17 maja o 18:15. Rewanż zaplanowano na sobotę. W drugiej parze Rekord Bielsko-Biała zmierzy się z ekipą Futsal Leszno.