26.03.2023

Olsztyńskie koszykarki kończą rundę zasadniczą porażką

KKS Agapit Olsztyn przegrał na wyjeździe 68:74 (18:23, 9:22, 24:15, 17:14) z AZS-em Uniwersytet Gdański i spadł na siódme miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi koszykówki kobiet. Rundę zasadniczą obecnego sezonu drużyna Tomasza Sztąberskiego kończy zatem z bilansem 13 zwycięstw i 11 porażek.

Od wyniku niedzielnego spotkania zależało z kim olsztynianki mierzyć będą się w play-offach. W przypadku wygranej, miały szansę nawet na piątą pozycję w tabeli. Natomiast drużyna z Gdańska, bez względu na rezultat meczu, wiedziała, że trafi na liderki - MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski.

KKS przespał pierwsze dwie kwarty - przegrane kolejno 18:23 i 9:22. Trener Sztąberski musiał radzić sobie bez jednej z liderek drużyny - Alicji Wawrzyniak (zawodniczka nie zagra już w tym sezonie, ponieważ spodziewa się dziecka). W drugiej połowie olsztyński zespół zaczął wprawdzie odrabiać straty, ale wygrana 24:15 w trzeciej i 17:14 w czwartej kwarcie to było za mało. Do wyrównania zabrakło sześciu punktów.

Posłuchajcie, jak ostatni mecz rundy zasadniczej podsumował trener Tomasz Sztąberski. Rozmawiał z nim Piotr Szauer.

AZS Uniwersytet Gdański - KKS Agapit Olsztyn 74:68 (23:18, 22:9, 15:24, 14:17)

KKS: Lena Dyjak, Martyna Przeradzka, Karina Gzinka, Julia Maciejczyk, Nikola Pałasz, Patrycja Daliga, Karolina Giżyńska, Aleksandra Mońko, Marta Sztąberska, Izabela Birkos, Zofia Szarpak.

Teraz przed KKS-em rywalizacja w fazie play-off. W pierwszej rundzie zmierzą się z Grot F&F Automatyka Pabianice i to rywalki będą miały przewagę własnego parkietu. Pierwsze spotkanie już w niedzielę 2 kwietnia.