26.03.2023

Rozpędzony Motor zatrzymany w Olsztynie

Stomil Olsztyn pokonał na własnym boisku 2-1 (1-0) Motor Lublin i awansował na szóstą pozycję w tabeli eWinner II ligi. Drużyna gości w tym roku wygrała wcześniejsze cztery spotkania. Ale "Duma Warmii" znalazła skuteczny sposób na jej zatrzymanie.

Dla "biało-niebieskich" było to pierwsze zwycięstwo po przerwie zimowej. Poprzednie cztery mecze zremisowali. Ale wydłużyli też świetną serię kolejnych spotkań bez porażki. Obecnie mają ich na koncie już dziesięć!

Trener Szymon Grabowski dokonał kilku zmian z wyjściowym składzie. Zabrakło w nim m.in. Lukasa Kubana (który na treningu doznał lekkiego urazu), a także: Macieja Spychały i Karola Żwira. Ich miejsce zajęli: Filip Szabaciuk, Bartosz Waleńcik i Hubert Krawczun.

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Pierwszy kwadrans to ich dominacja na boisku. Zamknęli Stomil we własnym polu karnym, ale nie potrafili zagrozić bramce Jakuba Mądrzyka. Olsztynianie przetrzymali ten napór i z czasem zaczęli stwarzać swoje sytuacje. Jedną z nich w 26. minucie wykorzystał Hubert Krawczun. Dogrywał mu Filip Wójcik, który sam również dwuktronie próbował pokonać bramkarza Motoru strzałami z dystansu.

Zespół z Lublina po przerwie dążył do wyrównania. Jednak znów posiadanie piłki nie przekładało się na ilość dogodnych sytuacji pod bramką. Natomiast "Duma Warmii" wyczekiwała swojej okazji. Jedną z nich zmarnował wprowadzony w drugiej połowie na murawę Sebiastian Szypulski. Ale chwilę później było 2-0. W zamieszaniu w polu karnym dobrze odnalazł się Igor Kośmicki podwyższając prowadzenie swojego zespołu.

Końcówka meczu obfitowała jednak w emocje. W 86. minucie goście dostali szansę na zmniejszenie strat. Rzut karny na bramkę zamienił Rafał Król. Ale choć sędzia doliczył aż 7 minut, nie udało im się już wyrównać.

"Zdaliśmy egzamin. Ten mecz wyglądał, tak jak chcieliśmy. W dziewiędziesięciu procentach zawodnicy realizowali zadania, które im nakreśliliśmy. Chcieliśmy oddać piłkę Motorowi i skutecznie doprowadzać do przechwytów. Posiadanie piłki zupełnie nieprzełożyło się na sytuacje bramkowe. My mieliśmy ich więcej i szkoda, że nie strzeliliśmy więcej bramek" - podsumował trener Szymon Grabowski.

26 marca 2023 - Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn - Motor Lublin  2-1 (1-0)
Hubert Krawczun 26', Igor Kośmicki 79' - Rafał Król 86' (karny)

Stomil: Jakub Mądrzyk - Filip Szabaciuk (62' Michał Karlikowski), Igor Kośmicki, Hubert Sadowski, Bartosz Waleńcik, Filip Wójcik - Hubert Krawczun (73' Bartosz Florek), Shun Shibata, Marcin Stromecki, Werick Caetano (62' Sebastian Szypulski) - Piotr Kurbiel (87' Karol Żwir).

Motor: Łukasz Budziłek - Filip Wójcik, Bartosz Zbiciak, Arkadiusz Najemski, Jakub Staszak - Michał Król (68' Kamil Wojtkowski), Marcel Gąsior (59' Wojciech Reiman), Jakub Lis (69' Mikołaj Kosior), Rafał Król, Piotr Ceglarz (73' Dawid Kasprzyk) - Kacper Wełniak.

Żółte kartki: Krawczun, Stromecki, Sadowski - Gąsior, Wełniak, Budziłek, R.Król.

Kolejne spokanie Stomil Olsztyn rozegra już w piątek 31 marca. Na wyjeździe zmierzy się z wiceliderem tabeli eWinner II ligi - KKS-em Kalisz. Początek meczu o 18:00.