Aktualności
17.03.2023

Anastazja Kuś - kolejny biegowy talent z Kortowa

Anastazja Kuś wywalczyła w tym roku dwa złote medale lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski U18. Reprezentantka klubu AZS UWM Olsztyn była najszybsza w biegu na 300 metrów. Pierwsze miejsce zajęła także ze sztafetą mieszaną. O swoim starcie i planach opowiedziała Wojtkowi Miśkiewiczowi.

 

Anastazja Kuś trenuje bieganie od trzech lat. Ale sportowa aktywność towarzyszy jej od dawna. "Od najmłodszych lat trenowałam różne dyscypliny - m.in. tenis ziemny. Przez przypadek - w poszukiwaniu jakichś dodatkowych zajęć - trafiłam na lekkoatletykę. I tak zaczęła się moja miłość do biegania" - mówiła w studiu Radia UWM FM.

W lutym znakomicie zaprezentowała się podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 w Rzeszowie. "Jechałam tam jako liderka tabel.  Od początku była jakaś presja. Ale myślę, że dobrze sobie z nią poradziłam. W finale poprawiłam rekord życiowy i wywalczyłam złoty medal na 300 metrów. Lepiej nie mogłam sobie wymarzyć tych mistrzostw."

Z Anastazją Kuś rozmawiał Wojtek Miśkiewicz. Posłuchajcie!

 

W najbliższych miesiącach Anastazja zamierza startować już na dystansie 400 metrów. "Na razie jeszcze w mojej kategorii wiekowej. Na rywalizację z seniorami jeszcze zaczekam."

Przyjaciele - stań się jednym z nich: