10.03.2023

Pewne zwycięstwo akademików w Suwałkach

Indykpol AZS Olsztyn wygrał na wyjeździe 3:0 (25:22, 25:22, 25:22) z Ślepskiem Malow Suwałki i umocnił się na siódmej pozycji w tabeli PlusLigi. Na trzy kolejki przez zakończeniem rundy zasadniczej obecnego sezonu akademicy są bardzo blisko gry w play-offach.

Do kadry meczowej kortowskiej drużyny po kontuzji wrócił Mateusz Poręba. Jednak trener Javier Weber postawił na inną dwójkę środkowych. Mecz w Suwałkach od pierwszego seta rozpoczęli: Taylor Averill i Szymon Jakubiszak. Na parkiet w podstawowym składzie wybiegli też: Karol Butryn, Grzegorz Pająk, Robbert Andringa, Moritz Karlitzek i Jakub Hawryluk.

Olsztynianie od połowy tej partii zaczęli dominować nad rywalem. Choć prowadzili już 18:13, w końcówce dali się dogonić. Jednak od stanu 21:21 znów zaczęli grać skutecznie i cieszyli się ze zwycięstwa 25:22. Świetnie prezentowali się zwłaszcza Karol Butryn i Robbert Andringa.

W drugim secie role się odwróciły. Ślepsk przez dłuższy czas prowadził różnicą 2-3 punktów. Trener Weber zdecydował się na pierwsze zmiany. Libero Jakuba Hawryluka zastąpił Jakub Ciunajtis. Od stanu 19:16 dla gospodarzy, Indykpol docisnął suwalszczan. Najpierw wyrównał w decydującym momencie (20:20). A chwilę później było już 24:20 dla akademików. A wszystko po dobrych serwisach Grzegorza Pająka (2 asy!). Kolejna wygrana partia (ponownie 25:22) to także zasługa niezłej postawy Moritza Karlitzka i Szymona Jakubiszaka oraz skuteczności w ataku Karola Butryna.

W trzecim i ostatnim secie najpierw przewagę mieli goście. Później przez chwilę na prowadzeniu byli zawodnicy Ślepska. Ale w końcówce znów jakość pokazali siatkarze z Kortowa. Wygrali 25:22 a całe spotkanie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn. Był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Zdobył 16 punktów.

"Nasz serwis oraz blok wyglądały bardzo dobrze. Mamy jeszcze kilka rzeczy do poprawy, aby nasza gra wyglądała znacznie lepiej – np. w obronie. Utrzymaliśmy także wysokim poziom w ataku i jestem zadowolony ze zwycięstwa w trudnym, wyjazdowym meczu. Jesteśmy blisko awansu do play-off, musimy kontynuować obraną drogę i zwyciężyć w trzech pozostałych spotkaniach fazy zasadniczej" -  powiedział po meczu Javier Weber, szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn.

"Dziś wygrała drużyna! W dwóch setach przegrywaliśmy a wyprowadziliśmy je. Pokazaliśmy pazur w zaciętych końcówkach. Więc wygraliśmy to spotkanie razem" - mówił po meczu Grzegorz Pająk. Z rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn rozmawiał Janusz Siennicki.

A jak mecz ocenili Karol Butryn i Moritz Karlitzek? Posłuchajcie! Z zawodnikami rozmawiał Mateusz Lewandowski.

Kolejny mecz siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w poniedziałek 20 marca. O 20:30 na wyjeździe zmierza się z Cuprum Lubin. Transmisja spotkania na antenie Radia UWM FM.