05.02.2023

Przełamanie olsztyńskich koszykarek!

KKS Agapit Olsztyn pokonał w Jezioranach 80:67 (19:12, 19:26, 18:13, 24:16) Bogdankę AZS UMCS II Lublin i awansował na szóste miejsce w tabeli grupy A pierwszej ligi koszykówki kobiet. Drużyna Tomasza Sztąberskiego przełamała się zatem po czterech styczniowych porażkach.

Cztery styczniowe mecze olsztyńskie koszykarki pewnie chciałyby zapomnieć. W nowy rok weszły bardzo słabo, ulegając kolejno AZS-owi Uniwersytet Warszawski, Grot F&F Automatyka Pabianice, Mon-Polowi Płock oraz MKK Basket 25 Bydgoszcz. Na szczęście w niedzielę w końcu mogły cieszyć się z wygranej, choć... nie przyszła ona łatwo.

Po zwycięstwie KKS-u w pierwszej kwarcie 19:12, w kolejnej drużyna z Lublina odrobiła straty i na przerwie obie ekipy schodziły remisując 38:38. W drugiej części spotkania gospodynie jednak nie dały już rywalkom dojść do głosu. Zwyciężały 18:13 i 24:16 a w całym meczu 80:67. A zawdzięczają to głównie skuteczności czterech zawodniczek: Alicji Wawrzyniak i Aleksandry Mońko (które rzuciły po 18 punktów) oraz Marty Sztąberskiej i Karoliny Giżyńskiej (obie po 17 pkt).

Posłuchajcie, jak spotkanie ocenił trener Tomasz Sztąberski.

KKS Agapit Olsztyn - Bogdanka AZS UMCS II Lublin 80:67 (19:12, 19:26, 18:13, 24:16)

KKS: Martyna Przeradzka (4), Julia Maciejczyk, Nikola Pałasz (4), Alicja Wawrzyniak (18), Patrycja Daliga (2), Karolina Giżyńska (17), Aleksandra Mońko (18), Marta Sztąberska (17), Izabela Birkos, Zofia Szarpak.

Kolejne spotkanie KKS Agapit Olsztyn rozegra także we własnej hali. W sobotę 11 lutego o 13:00 w Jezioranach zmierzy się z UKS-em PWiK Huragan Wołomin.