27.01.2023

Constract Lubawa liderem Futsal Ekstraklasy

Constract Lubawa wygrał we własnej hali 7-1 (3-0) z FC Toruń i awansował na pierwsze miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Drużyna Dawida Grubalskiego wyprzedza obecnie o jeden punkt Rekord Bielsko-Biała, który jednak pauzował w osiemnastej kolejce i ma rozegrane jedno spotkanie mniej.

W nowym roku Constract kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W poprzedni weekend wygrał na wyjeździe 2-1 z BSF Bochnia. Tam zabrakło skuteczności i konsekwencji, dlatego gospodarze do końca wierzyli w wyrównanie.

W meczu z drużyną z Torunia w pierwszych minutach także lubawianie mieli problemy. Trener Dawid Grubalski udzielił im jednak szybkiej reprymendy. "Graliśmy miernie. Nie wykonywaliśmy założeń przedmeczowych. Dopiero po czasie nasza gra się ożywiła i zaczęliśmy kontrolować spotkanie" - tłumaczył już po spotkaniu.

Wynik w dziewiątej minucie otworzył Jakub Raszkowski. Ten sam zawodnik podwyższył chwilę później na 2-0. A jeszcze przed przerwą do bramki trafił Kacper Sendlewski. W drugiej połowie kolejny gol Sendlewskiego a także Pawła Kaniewskiego, Mateusza Madziąga i samobój Remigiusza Spychalskiego dały przekonujące zwycięstwo 7-1. Dla gości trafił bowiem w końcówce Krzysztof Elsner.

Constract Lubawa – FC Toruń 7-1 (3-0)
Jakub Raszkowski 9', 15', Kacper Sendlewski 17', 39', Remigiusz Spychalski 25' (samobójcza), Paweł Kaniewski 26', Mateusz Madziąg 34' – Krzysztof Elsner 38'

Kolejne spotkanie w Futsal Ekstraklasie Constract rozegra już w niedzielę 29 stycznia. O 18:00 na wyjeździe zmierzy się z Widzewem Łódź.