27.01.2023

Stomil remisuje z Arką

W rozegranym w Gdyni meczu kontrolnym Stomil Olsztyn zremisował z pierwszoligową Arką 2-2 (1-0, 2-1). Spotkanie trwało 120 minut i było podzielone na trzy tercje. Bramki dla "Dumy Warmii" strzelili Filip Wójcik i Bartosz Florek. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Dawida Gojnego i Karola Czubaka.

Sparing zamknął trzeci tydzień przygotowań olsztyńskiej drużyny do rundy wiosennej eWinner II ligi. W pierwszym tegorocznym sparingu "biało-niebiescy" wygrali na wyjeździe 4-0 z trzecioligową Mławianką Mława. W piątek mierzyli się już z dużo silniejszym rywalem. Arka zajmuje obecnie szóstą pozycję w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Ale to Stomil był skuteczniejszy w pierwszych dwóch częściach spotkania i dzięki bramkom Filipa Wójcika oraz Bartosza Florka prowadził 2-0. Mecz podzielony był na trzy tercje (każda po 40 minut). Pod koniec drugiej trafienie kontaktowe bezpośrednio z rzutu wolnego zapisał na swoim koncie Dawid Gojny. Bramki olsztynian strzegł już wtedy Konrad Syldatk, który zastąpił Jakuba Mądrzyka. Trener Grabowski po godzinie zmienił zresztą całą jedenastkę. I im bliżej było zakończenia rywalizacji, tym bardziej dominowali gospodarze. Wyrównać udało im się tuż przed końcowym gwizdkiem. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Karol Czubak.

Trener Grabowski był jednak zadowolony z gry swoich zawodników. "Mierzyliśmy się z dobrym zespołem. Zaprezentowaliśmy się bardzo poprawnie. Jeżeli chcemy podnosić swoje umiejętności, musimy w każdym meczu dawać z siebie więcej. W końcówce zabrakło wyrachowania, cwaniactwa i orientacji. Troszeczkę dało też o sobie znać zmęczenie" - ocenił szkoleniowiec.

Z urazem boisko opuścił jeden z młodych piłkarzy Stomilu - Mateusz Pajdak. "Pierwsze diagnozy mówią o mocnym stłuczeniu. A wszystko przez niesportowy faul doświadczonego zawodnika Arki na naszym młodzieżowcu" - mówi Grabowski.

27 stycznia - Gdynia (Narodowy Stadion Rugby)
Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 2-2 (1-0, 2-1)
Dawid Gojny 79', Karol Czubak 118' - Filip Wójcik 38', Bartosz Florek 70'

Arka Gdynia: (I i II tercja) Kacper Krzepisz - Jerzy Tomal, Michał Marcjanik, Ołeksandr Azaćkyj, Dawid Gojny - Kacper Skóra, Janusz Gol, Adrian Purzycki, Hubert Adamczyk (41' Marcel Szymański), Omran Haydary - Mateusz Żebrowski. (III tercja) Michał Molenda - Bartosz Rymaniak, Modou Camara, Martin Dobrotka, Przemysław Stolc - Mateusz Stępień, Sebastian Milewski, Wojciech Zieliński (103 Jakub Staniszewski), Luan Capanni, Marcus Vinícius - Karol Czubak.

Stomil Olsztyn: Jakub Mądrzyk (60' Kondrad Syldatk) – Igor Kośmicki (60′ F. Szabaciuk), Jakub Tecław (60′ I. Jędrzejczyk), Lukas Kuban (60′ Bartosz Waleńcik) – Filip Wójcik (60′ Mateusz Pajdak, 80' Filip Wójcik, 100' Igor Kośmicki), Maciej Spychała (60′ Łukasz Borkowski), Shun Shibata (60′ Mateusz Drabiszczak), Karol Żwir (60′ Michał Karlikowski) – Werick Caetano (60′ Dawid Kalisz), Piotr Kurbiel (60′ Bartosz Florek), Hubert Krawczun (60′ Sebastian Szypulski).

Kolejny sparing Stomil Olsztyn rozegra w środę. Zmierzy się z Jagiellonią II Białystok.