07.01.2023

Koniec zwycięskiej serii akademików

Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe 1:3 (25:23, 21:25, 19:25, 23:25) z LUK Lublin i zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli PlusLigi. Akademicy zakończyli zatem znakomitą serię pięciu kolejnych zwycięstw. W najbliższej kolejce w Iławie zmierzą się z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Po znakomitym dla kortowskiej drużyny grudniu, początek nowego roku przyniósł niestety rozczarowanie. Choć Indykpol dobrze wszedł w sobotnie spotkanie. Pierwszą partię wygrał 25:23. Solidnie w ataku prezentował się Karol Butryn. Dobrze spisywało się też dwóch przyjmujących - Bartłomiej Lipiński i Robbert Andringa - oraz środkowych - Taylor Averill i Mateusz Poręba.

Ale gra gości zaczęła sie psuć już na początku drugiego seta. Lublinianie rozpoczęli go od prowadzenia 4:1. Jednak szybko stracili przewagę i to zespół trenera Javiera Webera odskoczył - najpierw na 6:4 a chwilę później 12:9. Od stanu 14:14 znów przeważać zaczęli gospodarze i do końca nie oddali inicjatywy, zwyciężając 25:21.

To dodało im skrzydeł. W trzeciej partii byli już zdecydowanie lepsi. Świetnie grali zwłaszcza Nicolas Szerszeń i Szymon Romać. A akademicy popełniali dużo błędów w obronie i ataku. Efekt? Wygrana LUK Lublin 25:19. Olsztynianie mieli szansę doprowadzić do tie-breaka. W czwartym secie przez długi czas utrzymywała się ich minimalna przewaga. Ale w końcówce znów więcej jakości było po stronie drużyny z Lublina. Zwyciężyła 25:23 a w całym spotkaniu 3:1.

"Nie byliśmy w stanie utrzymać naszego poziomu gry z pierwszego seta. Zabrakło nam wszystkich elementów, co było bardzo widoczne" - powiedział po spotkaniu Joshua Tuaniga.

Janusz Siennicki o przyczyny porażki w Lublinie pytał także statystyka Indykpolu AZS Olsztyn Mateusza Nykiela. Posłuchajcie rozmowy!

Kolejne spotkanie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają w sobotę 14 stycznia. O 14:45 w Iławie zmierzą się z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. W tabeli PlusLigi zajmują obecnie ósme miejsce.