10.12.2022

Indykpol AZS Olsztyn wygrywa w Radomiu

Indykpol AZS Olsztyn pokonał na wyjeździe 3:0 (25:20, 25:22, 25:18) Cerrad Enea Czarnych Radom i awansował na siódme miejsce w tabeli PlusLigi. To już trzecie z rzędu zwycięstwo akademików. Drużyna Javiera Webera zakończy rok meczami z silnymi rywalami - Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem.

Zwycięskiego składu się nie zmienia. Dlatego po wygranych pojedynkach z Cuprum Lubin i PGE Skrą Bełchatów argentyński szkoleniowiec ponownie od pierwszej minuty postawił na: Joshua Tuanigę, Taylora Averilla, Mateusza Porębę, Karola Butryna, Bartłomieja Lipińskiego, Robberta Andringę i chwalonego w ostatnich tygodniach Jakuba Hawryluka.

Zawodnicy z Kortowa nie potrzebowali zbyt wiele czasu, by dobrze poczuć się w nowej hali w Radomiu. Już w pierwszej partii kilka razy zaskoczyli rywali serwisem. W tym elemencie gry imponowali Karol Butryn i Robbert Andringa. Olsztynianie ponownie dobrze wyglądali też w obronie. A ze swoich obowiązków świetnie wywiązywali się dwaj środkowi bloku. Indykpol szybko zbudował sobie trzypunktową przewagę (11:8). I choć gospodarze wyrównali przy stanie 15:15, w końcówce znów lepsza była "Zielona Armia". Wygrała przekonująco 25:20. A seta dwoma asami zakończył kapitan - Robbert Andringa.

W partii drugiej od pierwszej do ostatniej akcji prowadzili olsztynianie. Zaczęli od 6:2. Cerrad gonił, próbował niwelować dystans. Ale gdy tylko zbliżał się na punkt czy dwa, znów do głosu dochodzili rywale. Tak było również w decydującym momencie, gdy było blisko remisu. Ale od stanu 23:22 akademicy wygrali dwie kolejne wymiany i cieszyli się ze zwycięstwa 25:22.

Znów trudno było wskazać jednego lidera drużyny Javiera Webera. I to chyba jej siła w ostatnich tygodniach - gra kombinacyjna. Nieatakowanie na siłę tylko przez Karola Butryna, ale wykorzystanie dwójki przyjmujących i środkowych. Najskuteczniejsi w Radomiu - obok Butryna, który zdobył 12 punktów - byli: Bartłomiej Lipiński (11) i Taylor Averill (10). W secie trzecim i ostatnim goście także kontrolowali wydarzenia na parkiecie i wygrali spokojnie 25:18 a cały mecz 3:0. W końcówce argentyński szkoleniowiec pozwolił sobie jeszcze na kilka zmian. Szansę występu otrzymali m.in. Karol Jankiewicz i Jan Król.

MVP spotkania w Radomiu został wybrany Taylor Averill. Z amerykańskim środkowym rozmawiał Janusz Siennicki. Posłuchajcie!

A jak mecz z Cerradem podsumował kapitan akademików. O opinię Robberta Andringę pytał Mateusz Lewandowski. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Z bilansem ośmiu zwycięstw i siedmiu porażek Indykpol AZS Olsztyn zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli PlusLigi. Wyprzedził Projekt Warszawa i Ślepsk Malow Suwałki. Ale te dwie drużyny jeszcze rozegrają swoje spotkania piętnastej kolejki. Natomiast akademicy o kolejne punkty powalczą w sobotę 17 grudnia o 17:30. Na wyjeździe zmierzą się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja na antenie Radia UWM FM!