08.10.2022

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie! Indykpol pokonał pewnie GKS Katowice

Indykpol AZS Olsztyn wygrał pewnie w Iławie 3:0 (28:26, 25:19, 25:21) z GKS-em Katowice. Po dwóch porażkach (z Mistrzem i Wicemistrzem Polski) na inaugurację nowego sezonu PlusLigi, kibice kortowskiej drużyny doczekali się więc pierwszego zwycięstwa. Bohaterami meczu byli: Karol Butryn i Moritz Karlitzek.

Mimo wtorkowej porażki 1:3 z Jastrzębskim Węglem, trener Javier Weber zdecydował się na identyczny skład. W pierwszym secie na parkiet wybiegli: Joshua Tuaniga, Taylor Averill, Mateusz Poręba, Karol Butryn, Moritz Karlitzek, Bartłomiej Lipiński i Jakub Ciunajtis. Choć zaczęli nieco ospale (GKS prowadził na początku 4:1), dość szybko odrobili straty (5:5). Goście jednak znów odskoczyli na trzy punkty (9:6) a później jeszcze powiększyli przewagę (18:13 i 22:16). W końcówce akademików do walki poderwał Karol Butryn (dwa asy serwisowe). Przy jego serwisach odrobili cztery oczka (22:20). Dobrą zmianę dał także Kamil Szymendera, który zastąpił Lipińskiego. W końcówce gospodarze wyrównali (23:23) i chwilę później mieli w górze piłkę setową (24:23). Pierwszej nie wykorzystali. Ale mieli kolejne szanse. I w końcu dopięli swego wygrywając 28:26.

Drugą partię Indykpol rozpoczął od prowadzenia 2:0. Katowiczanie szybko jednak poprawili się i zyskali minimalną przewagę. Od połowy seta zdecydowanie lepsza była już drużyna z Kortowa. Od stanu 12:12 dominowała na parkiecie. I powiększała dystans (15:13, 19:15 i 24:18). Wygrała 25:19 i była już bardzo blisko zwycięstwa w całym meczu.

Oprócz świetnie dysponowanego w sobotę Karola Butryna, wyróżnić należy też pewnego pod siatką Taylora Averila i Moritza Karlitzka. To niemiecki przyjmujący był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem Indykpolu w meczu z GKS-em. I po jego fantastycznych zagrywkach na początku trzeciego seta gospodarze prowadzili... 6:0! Drużyna ze Śląska nie zamierzała jednak jedynie przyglądać się, jak olsztynianie wygrywają spokojnie spotkanie we własnej hali. Stopniowa odrabiała straty i zbliżyła się na trzy punkty (16:13). Akademicy nie dali sobie jednak wyrwać zwycięstwa. Docisnęłi rywala w końcówce i wygrali ostatnią partię 25:21 a cały mecz pewnie 3:0!

"Zwycięstwa budują drużynę i cieszą! Natomiast trzeba wziąć pod uwagę z kim mierzyliśmy się w pierwszych dwóch kolejkach. Jesteśmy ze sobą dwa tygodnie i uczymy się siebie nawzajem. Dziś przeciwnik był łatwiejszy i dlatego wygraliśmy" - mówił MVP spotkania Karol Butryn.

Z Karolem Butrynem rozmawiał Janusz Siennicki.

Dobrą zmianę w sobotę dał Kamil Szymendera. Jak ocenia swój debiut w PlusLidze? Z młodym przyjmującym rozmawiał Mateusz Lewandowski.

Piotr Szauer rozmawiał natomiast Mateuszem Porębą. Posłuchajcie!

Dzięki wygranej z GKS-em Katowice akademicy awansowali na ósme miejsce w tabeli PlusLigi. O kolejne punkty powalczą w piątek 14 października. Również w Iławie zmierzą się z LUK Lublin. Transmisja spotkania od 17:30 na antenie Radia UWM FM. Zapraszamy!