01.10.2022

Efektowne zwycięstwo Stomilanek

Stomilanki Olsztyn pokonały w Mrągowie aż 7-1 (5-0) Polonię Środa Wielkopolska i umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli I ligi piłki nożnej kobiet. Z sześciu dotychczas rozegranych spotkań wygrały pięć a jeden mecz zremisowały. Tak świetnego startu nie miały nigdy wcześniej.

Drużyna Dariusza Maleszewskiego całkowicie zdominowała sobotnie spotkanie, które z konieczności musiała rozegrać w Mrągowie. Szczególnie w pierwszej połowie olsztynianki grały niezwykle skutecznie. Do przerwy prowadziły już 5-0 a na listę strzelców wpisały się: Oliwia Korzec (dwukrotnie), Katarzyna Kałużna, Justyna Libera i Natalia Rabiega.

W drugiej połowie rywalki próbowały nawiązać walkę. Ale Kinga Ptaszek skapitulowała tylko raz - po rzucie karnym wykonywanym przez Kingę Połatyńską. A jej koleżanki dorzuciły jeszcze dwa kolejne gole. A konkretnie zrobiły to zmienniczki - Pola Olender i Oliwia Czarnecka.

Z Dariuszem Maleszewskim rozmawiał Piotr Szauer. Posłuchajcie, jak szkoleniowec podsumował kolejne zwycięstwo swojej drużyny.

Stomilanki Olsztyn - Polonia Środa Wlkp. 7-1 (5-0)
Korzec 5', 13', Kałużna 32' Libera 34', Rabiega 42', Olender 73', Czarnecka 90' - Połatyńska 78' (karny)

Stomilanki: Ptaszek - Bida (70' Czarnecka), Kędzia, Skrzypińska, Libera (88' Żukowska), Sokołowska, Osajkowska, Kałużna (88' Ludkiewicz), Rosiak, Korzec (51' Krech), Rabiega (70' Olender).

Kolejny mecz Stomilanki rozegrają w Olsztynie 16 października. O 12:45 zmierza się z drużyną SMS II Łódź.