01.10.2022

Nie było trzeciego zwycięstwa z rzędu. Stomil zremisował z rezerwami Lecha

Stomil Olsztyn zremisował na własnym boisku 2-2 (1-0) z Lechem II Poznań i wciąż zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli eWinner II Ligi. "Duma Warmii" dwukrotnie wychodziła na prowadzenie - po bramkach Mateusza Maćkowiaka i Piotra Kurbiela. Ale goście potrafili odrobić straty.

Z rezerwami "Kolejorza" do Olsztyna przyjechał m.in. wracający po kontuzji zawodnik pierwszej drużyny Mistrza Polski - Adriel Ba Loua. W wyjściowym składzie gości zagrali też Tomasz Cywka i były bramkarz Stomilu Krzysztof Bąkowski. Szymon Grabowski zdecydował się natomiast na identyczną jedenastkę jak ta, która tydzień wcześniej rozpoczęła wygrane 2-0 spotkanie ze Zniczem Pruszków.

Po kilku nieskutecznych próbach ataku "Dumy Warmii", dopiero na pięć minut przed przerwą na 1-0 trafił Mateusz Maćkowiak. Udrzeniem z ostrego kąta pokonał Bąkowskiego. Jednak poznaniacy odpowiedzieli w drugiej połowie. Mieli trochę szczęścia, bo po strzale Filipa Wilaka piłka najpierw uderzyła w poprzeczkę a później odbiła się od pleców Jakuba Mądrzyka i wpadła do bramki. Wtedy trener olsztynian zdecydował się wpuścić na boisko Piotra Kurbiela. Napastnik odwdzięczył się już po pięciu minutach golem.

Stomil znów prowadził, ale do Lecha ponownie uśmiechnął się los. Piłkę ręką w polu karnym zagrał Lukáš Kubáň. Rzut karny pewnie wykorzystał doświadczony Tomasz Cywka. W doliczonym czasie gry kolejną szansę miał Kurbiel, ale po jego strzale jeden z rywali wybił piłkę z linii bramkowej. Mecz zakończył się podziałem punktów.

A jak podsumowali go trenerzy obu drużyn? Posłuchajcie, co na pomeczowej konferencji mówili Artur Węska i Szymon Grabowski.

A jak spotkanie ocenił Piotr Kurbiel?

1 października 2022 - Olsztyn (stadion OSiR)
Stomil Olsztyn - Lech II Poznań 2-2 (1-0)
Mateusz Maćkowiak 40', Piotr Kurbiel 70' - Filip Wilak 65', Tomasz Cywka 81' (karny)

Stomil: Jakub Mądrzyk - Michał Karlikowski (62' Dawid Kalisz), Filip Szabaciuk, Jakub Tecław, Lukáš Kubáň, Mateusz Maćkowiak - Bartosz Florek (66' Piotr Kurbiel), Shun Shibata, Maciej Spychała (81' Hubert Krawczun), Karol Żwir - Werick Caetano (81' Igor Kośmicki).

Lech II: Krzysztof Bąkowski - Mateusz Żukowski, Adrian Laskowski, Maksymilian Pingot, Jakub Zagórski - Adriel Ba Loua, Tomasz Cywka, Maksym Czekała (62' Maksymilian Dziuba), Antoni Kozubal (83' Patryk Gogół), Jakub Antczak (62' Filip Wilak) - Norbert Pacławski (72' Łukasz Spławski).

Żółte kartki: Szabaciuk, Shibata - Antczak, Wilak, Dziuba.

Stomil Olsztyn z dorobkiem 18 punktów po 13 kolejkach zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli eWinner II ligi. Kolejne spotkanie rozegra w sobotę 8 października. Na wyjeździe zmierzy się z Wisłą Puławy.