01.10.2022

Mistrzowie Polski wygrywają w Iławie

Indykpol AZS Olsztyn przegrał w Iławie 1:3 (21:25, 25:22, 16:25, 16:25) z aktualnym Mistrzem Polski i zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów - Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Akademicy z Kortowa tylko momentami byli w stanie nawiązać walkę z silnym rywalem.

Javier Weber w pierwszym meczu nowego sezonu PlusLigi dał szansę występu od pierwszych minut trójce nowych zawodników. W wyjściowym składzie znaleźli się: Joshua Tuaniga, Taylor Averill, Mateusz Poręba, Karol Butryn, Moritz Karlitzek, Bartłomiej Lipiński i Jakub Ciunajtis. Olsztyńska drużyna początkowo dotrzymywała kroku silnemu rywalowi. Trzeba jednak podkreślić, że w ZAKSIE nie zagrali: kontuzjowany Norbert Huber i odpoczywający po Mistrzostwach Świata Marcin Janusz, zaś na ławce spotkanie rozpoczął Aleksander Śliwka.

Pierwszą partię goście wygrali 25:21. W drugiej Indykpol AZS Olsztyn złapał właściwy rytm gry i w końcówce gospodarze zachowali zimną krew zwyciężając 25:22. Trzeci set to już absolutna dominacja Mistrzów Polski. Wynik mówi sam za siebie - 25:16... Kędzierzynianie świetnie prezentowali się zwłaszcza w bloku i przyjęciu, ale też w polu serwisowym. Pod siatką błyszczał Łukasz Kaczmarek. Dobry mecz rozegrali także Wojciech Żaliński i David Smith.

Akademicy jeszcze wlali nadzieję w serca kibiców, którzy do ostatniego miejsca wypełnili halę w Iławie. Trener Weber dokonał zmian w składzie. Szansę dostali m.in.: Robbert Andringa i Szymon Jakubiszak. Czwartego seta olsztynianie rozpoczęli... od prowadzenia 6:0! Niestety szybko dali się dogonić a później ZAKSA znów grała niemal perfekcyjnie i ponownie wygrała zdecydowanie 25:16 a w całym meczu 3:1. Statuetka MVP powędrowała do Łukasza Kaczmarka, który zdobył 25 punktów. Najskuteczniejsi w ekipie z Kortowa byli: Karol Butryn (18) i Moritz Karlitzek (15).

Posłuchajcie, jak mecz podsumowali zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn. Z Mateuszem Porębą i Jakubem Ciunajtisem rozmawiali Janusz Siennicki i Mateusz Lewandowski.

Kolejne spotkanie Indykpol AZS Olsztyn rozegra już we wtorek 4 października. Akademicy o 18:45 na wyjeździe zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. Transmisja meczu na antenie Radia UWM FM.