25.09.2022

Stomil rozpoczął marsz w górę tabeli?

Stomil Olsztyn wygrał na wyjeździe 2-0 (1-0) ze Zniczem Pruszków i awansował na dziewiąte miejsce w tabeli eWinner II ligi. Bramki dla "Dumy Warmii" strzelili Bartosz Florek i Karol Żwir. To drugie z rzędu zwycięstwo "biało-niebieskich". Od czterech kolejek są niepokonani w lidze.

W sobotni mecz lepiej weszli gospodarze. To oni przeważali przez pierwsze minuty, stwarzając sobie kilka dogodnych okazji pod bramką Jakuba Mądrzyka. Ale nie potrafili sfinalizować akcji celnym strzałem. Z czasem jednak do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Szymona Grabowskiego. Aktywni byli Werick Caetano i Shun Shibata. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego japońskiego pomocnika wynik spotkania otworzył Bartosz Florek.

Znicz próbował wyrównać zarówno w końcówce pierwszej połowy, jak i na początku drugiej. Na nic jednak zdały się próby drużyny z Pruszkowa. A Stomil dobił rywala w 66. minucie. Po akcji prawą stroną boiska Piotra Kurbiela (który pojawił się na boisku po przerwie), Piotra Misztala pokonał kapitan "Dumy Warmii" Karol Żwir.

Posłuchajcie, jak mecz podsumowali trenerzy obu ekip - Szymon Grabowski i Mariusz Misiura.

24 września 2022 - Pruszków (stadion MZOS)
Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0-2 (0-1)
Bartosz Florek 38', Karol Żwir 66'

Znicz: Piotr Misztal - Dawid Barnowski, Łukasz Bogusławski (72' Patryk Skórecki), Dmytro Juchymowycz, Mateusz Grudziński, Paweł Moskwik (79' Kacper Flisiuk) - Tymon Proczek (46' Wiktor Nowak), Krystian Pomorski, Mateusz Cegiełka (66' Kamil Niewiadomski) - Maciej Firlej, Shuma Nagamatsu.

Stomil: Jakub Mądrzyk - Michał Karlikowski (89' Dawid Kalisz), Filip Szabaciuk, Jakub Tecław, Lukáš Kubáň, Mateusz Maćkowiak - Bartosz Florek (60' Piotr Kurbiel), Maciej Spychała (76' Hubert Krawczun), Shun Shibata, Karol Żwir (89' Sebastian Szypulski) - Werick Caetano.

Żółte kartki: Skórecki, Cegiełka - Florek, Spychała, Szabaciuk.

O kolejne ligowe punkty Stomil Olsztyn powalczy w sobotę 1 pażdziernika. O 15:00 na własnym boisku podejmie Lecha II Poznań.