Aktualności
12.05.2022

Bukartyk, Świetliki, techno, jazz i metal

W drugiej połowie maja w Galerii Sowa pod hasłem "The Great Jazz Legends" wystąpi Imienowski Jazz Set, a także Kraków Street Band. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do sali kameralnej, gdzie zagra Piotr Bukartyk z zespołem Ajagore. Scenę Browar opanują kultowe Świetliki. W pubie LAS zadebiutuje nowy olsztyński zespół IINA, a imprezę techno rozkręci Samadhi Sounds. W Carpenterze szybcy i wściekli, czyli koncert pod szyldem Olsztyn Metal Massacre.

18 maja (środa) - Galeria Sowa, 19:00

THE GREATES JAZZ LEGENDS

Co powiecie na muzyczną podróż prosto do nowojorskiego klubu? Albo sentymentalny spacer ulicami Harlemu? Być może brzmi to nieosiągalnie, ale wcale nie musicie podróżować w czasie i przestrzeni, by poczuć się jak bywalcy jazzowych klubów z przed kilku dekad. O klimat muzyki z tamtych lat zadba Imienowski Jazz Set. W repertuarze Miles Davis, John Coltrane, Louis Armstrong, Herbie Hancock, Ella Fitzgerald George Gershwin, Charlie Parker, Duke Ellington, Billie Cobham… i wielu innych.

Skład zespołu:
Bartosz Krzywda - fortepian
Michał Lasota - perkusja
Tomasz Imienowski - gitara basowa

Zaproszenie można wygrać w poniedziałek w Uwierz w Muzykę. 

 

19 maja (czwartek) - Galeria Sowa, 19:00

KRAKÓW STREET BAND

Zespół rusza w trasę promującą swój najnowszy, zaskakujący album pt."Czekanie" - niejednoznaczny gatunkowo, energetyczny i szczery. Jak sama nazwa wskazuje, zespół miał dużo czasu na pracę nad płytą, fani natomiast od dawna jej wypatrywali. Najwyższy czas na koncert.

Skład zespołu:
Łukasz Wiśniewski - śpiew, harmonijka, gitara akustyczna, ukulele
Tomek Kruk - gitara Dobro, gitara elektryczna, śpiew
Jacek Długosz - gitara akustyczna, gitara elektryczna
Adam Partyka - perkusja
Miłosz Skwirut - kontrabas
Krzysztof Chlipała - saksofon
Radek Mosurek - trąbka

Zaproszenie można wygrać we wtorek w Uwierz w Muzykę. 

20 maja (piątek) - Pub LAS, 21:00

IINA

"Iiná" w języku Indian Nawaho oznacza życie. Dla nas muzyka i życie wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Jedno drugiemu nadaje treść i znaczenie. Gramy wyłącznie autorskie utwory, wspólnie aranżujemy je i wykonujemy. Jesteśmy z Olsztyna.

Ewa Pawlak - wokal, klawisze
Dominika Cieślak - skrzypce
Jacek Ruczko - perkusja

Zaproszenia można wygrać w środę w Uwierz w Muzykę.

 

20 maja (piątek) - Sala Kameralna pod Amfiteatrem, 20:00

BUKARTYK / AJAGORE

W programie trwającego niemal dwie godziny koncertu "Wieloryb Fiutin i inne opowiadania", słuchacz zderza się z niezwykle trafną diagnozą otaczającej rzeczywistości zaserwowaną przez jej naczelnego kontestatora - Piotra Bukartyka. Poruszające teksty, z których autor znany jest od lat, zostały okraszone niezwykle ciekawymi aranżacjami przygotowanymi przez muzyków supergrupy Ajagore, którzy w swojej muzycznej wędrówce towarzyszą między innymi Grażynie Łobaszewskiej Krystynie Prońko czy Jorgosowi Skoliasowi.

Zaproszenia można wygrać w poniedziałek w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków i w środę w Uwierz w Muzykę.

20 maja (piątek) - Carpenter Inn, 20:00

OLSZTYN METAL MASSACRE

Speedraiser (speed/thrash metal z Trójmiasta). Klasyczny oszalały speed/thrash od maniaków dla maniaków! Żywy dowód na to, że krata piwa i metal zostały stworzone przez pana szatana tego samego dnia!

Perpetual (thrash/groove metal z Gdańska). Reprezentanci nowoczesnego grańska na skrzyżowaniu thrashu i wszystkiego innego, co krzyczy, gryzie i drapie. Skrzyżujcie Sepulturę z Death Angel albo Exhorder z Lamb of God.

Hektik (blackend thrash metal z Olsztyna). Melodyjnie-agresywni i bardziej szaleni od wielu współczesnych zespołów blackened thrash metalowych. Wyróżniają się pełnymi rozmachu, dopracowanymi i złożonymi utworami, które onieśmielają wspaniałym brzmieniem. Ich domena jest wszechstronna różnorodność dzięki czemu każdy znajdzie w nich cos dla siebie. Kwintet powstał pod koniec 2021.

Zaproszenia można wygrać w Zakładzie Patologii Dźwięku. 

21 maja (sobota) - Browar Warmia, 21:00

ŚWIETLIKI

Zespół (kiedyś) młodzieżowy o profilu słowno-muzycznym. Założony przez Marcina Świetlickiego i członków Trupa Wertera Utrata w Krakowie w 1992 roku. Zespół wydał do tej pory 7 płyt długogrających "Ogród koncentracyjny" (1995), "Cacy cacy Fleischmaschine" (1996), "Perły przed wieprze (1999), "Złe misie" (2001),"Las putas melancolicas" (2005), "Sromota" (2013) i "Wake Me Up Before Fuck Me" (2020). Najogólniej bez wdawania się w niuanse, upraszczając nieco, słuchacz, który słuchał i lubi Velvet Underground, The Clash, Joy Division, PIL, Nicka Cave`a, Portishead, Bauhaus The Cure etc., muzykę Świetlików doceni. Kto lubi Metallicę, Pidżamę Porno i Grzegorza Turnaua ten doceni mniej.

Zaproszenia można wygrać od poniedziałku do czwartku w Uwierz w Muzykę. 

21 maja (sobota) - Pub LAS, 22:00

SAMADHI SOUNDS THE BEST TECHNO FREQUENCY #4

Zagrają:
DYGA (Gdynia/Car Mates)
Professor Saibertin (Warszawa/Luzztro Records)
Pola (Warszawa)
Venna (Olsztyn)
Miss M (Olsztyn)

Zaproszenia można wygrać w czwartek w Uwierz w Muzykę. 

 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: