Aktualności
12.05.2022

Zgłoś się do konkursu 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"

To już ostatni moment, by zgłosić się do konkursu 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję". Eliminacje odbędą 21 maja w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Zaś sam festiwal w tym roku zaplanowano na 25 czerwca. Jego gwiazdą będzie Maciej Maleńczuk.

 

Choć wiele imprez muzycznych w tym roku organizowanych jest już w normalnej formule i ograniczenia związane z pandemią wirusa SARS-CoV-2 zostały w większości zniesione, Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie ponownie zaplanowano jedynie w jednodniowej formule. I nie na zamkowym dziedzińcu - czyli w miejscu, z którym festiwal związany jest od pięciu dekad - ale w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. 25 czerwca wystąpi tam Maciej Maleńczuk.

Tak jak przed rokiem na scenie najpierw zaprezentują się uczestnicy konkursu. Zostaną wyłonieni 21 maja podczas eliminacji w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Do konkursu zgłaszać można się do 15 maja. "Trzeba wysłać 2-3 piosenki. Szukamy kogoś, komu w duszy gra piosenka poetycka. Nie jest ona łatwa ani w wykonywaniu ani w odbiorze. Najważniejsze jest tu słowo. Trzeba więc czegoś więcej niż tylko talent wokalny" - mówiła w studiu Radia UWM FM Jola Wiszniewska z CEiIK w Olsztynie. "Tu rodzą się wielkie talenty. I nie ukrywam, że najbardziej zależy nam na tym, żeby do konkursu zgłaszały się osoby, które same piszą i komponują."

Z Jolą Wiszniewską spotkał się Piotr Szauer. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Regulamin konkursu i program 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie znajdziecie na stronie: http://www.spiewajmypoezje.pl/

Przyjaciele - stań się jednym z nich: