Aktualności
08.05.2022

Nowości muzyczne 09-15.05.2022

THE BULLSEYES - 20 Hours In Bed [PIOSENKA TYGODNIA]

Nowy utwór leszczyńskiego duetu jest dla wszystkich tych, którzy chociaż raz w życiu przeżyli ból złamanego serca. Gdy cierpimy z powodu miłosnych rozterek podświadomie chcemy katować się smutnymi piosenkami o miłości. „20 Hours In Bed” jest jednocześnie odpowiedzią na ten smutny stan, ale też próbą wyciągnięcia z niego.

„Na początku 2021, przez COVID-19 rozpadł się mój związek z dziewczyną z drugiego końca Świata” – Mówi Mateusz, perkusista i autor tekstu – „Bardzo długo cierpiałem na skutek utraconej miłości. Moja była partnerka dużo szybciej odnalazła nowe szczęście. Wtedy w mojej głowie narodziła się myśl, która stała się motywem przewodnim utworu: dla osoby, która zakochała się na nowo, czas leci inaczej niż dla tej, która tkwi w smutku. W życiu tej pierwszej, w krótkim czasie dzieje się mnóstwo nowych, ekscytujących rzeczy. Natomiast osoba, która została porzucona często pogrąża się w depresji, spędza długie godziny w łóżku wpatrując się w sufit co jednocześnie rozwleka dni i skraca miesiące. Dni są długie, bo wypełnione są potężną ilością rozpamiętywania i bólu; miesiące są krótkie, bo dni niczym się od siebie nie różnią.”

Podobnie jak w przypadku utworów z debiutanckiej płyty „The Best of The Bullseyes”, mamy tutaj potężne, soczyste uderzenie, lepiący się do mózgu refren i najbardziej wiekopomną, jak dotychczas, solówkę gitarową – „Tym razem, nie uznawaliśmy gitarowych kompromisów. Chcieliśmy stworzyć nowoczesną power balladę. Taką na 200%, która sprawi, że na koncertach zaciśnie się pięść i polecą łzy. Balladę usłaną różami i pękającym gruzem na okładce.” – mówi Darek, gitarzysta i wokalista.

Utwór zapowiada serię singli, które finalnie przetrą szlak do nowego albumu planowanego na wiosnę 2023 roku.

ANGEL OLSEN - Big Time

Tytułowy utwór z nadchodzącej płyty amerykańskiej artystki. Teksty zawarte na krążku dotyczą osobistych doświadczeń Olsen związanych z jej ubiegłorocznym coming outem, ujawnieniem swojej prawdziwej orientacji seksualnej. Najtrudniejsza okazała się rozmowa z rodzicami. “Wreszcie, w dojrzałym wieku 34 lat byłam wolna, mogłam wreszcie być sobą”- mówi wokalistka. Niestety,
trzy dni później zmarł jej ojciec. Pogrzeb stał się okazją do przedstawienia partnerki reszcie rodziny. Po pierwszym pogrzebie szybko odbył się drugi - umarła matka Angel Olsen. Kolejna żałoba, z którą trzeba było się zmierzyć i intensyfikacja rozkwitającej miłości odcisnęły swoje piętno na tekstach, które zostały wyśpiewane na płycie. Krążek "Big Time" ukaże się 3 czerwca, a w październiku artystka zaprezentuje go w Warszawie.

SPENCER. - No Direction

Singiel z debiutanckiej płyty nowojorskiego muzyka i producenta samouka łączącego R&B, hip- hop, funk, indie, pop, jazz i soul. Rodzice nadali mu na drugie imię Miles, na cześć samego Milesa Davisa. Nic więc dziwnego, że od najmłodszych lat Spencer związał swoją przyszłość z muzyką, ucząc się gry na trąbce. Porzucił edukację jazzową i Eastman School of Music, by zająć się nagrywaniem własnych kompozycji. Pierwsze samodzielne produkcje przedstawił 4 lata temu. Napisany i nagrany w czasie pandemii debiutancki album "Are U Down?" powstał z udziałem Becky and the Birds, Luke'a Diamonda (gitary) i Jake'a Arona (dodatkowa produkcja).

THE BLACK KEYS - It Ain't Over

Drugi, po "Wild Child", utwór z nadchodzącego albumu "Dropout Boogie". Płyta została napisana przez członków zespołu, czyli Dana Auerbacha i Patricka Carneya. Wśród współpracowników znaleźli się Greg Cartwright z Reigning Sound, Billy F. Gibbons z ZZ Top i Angelo Petraglią, producentem Kings of Leon). Ukaże się w piątek 13 maja, na dzień przed 20. rocznicą wydania pierwszego albumu The Black Keys, "The Big Come Up".

BYTY - Rejs [PŁYTA TYGODNIA]

Gdańskie trio muzyczne osadzone w muzyce elektronicznej. Zafascynowani stylistyką lo-fi oraz wczesnymi winylowymi nagraniami jazzowymi, poprzez ciepłe szumy i szmery stwarzają niepowtarzalny klimat. Utwory okraszone wokalem Katarzyny Siepki zyskują na sensualności i melodyce, będącą doskonałą równowagą dla ciasnych i rytmicznych podkładów Pawła Przyborowskiego, Sebastiana Lipińskiego i Wojtka Chroboczyńskiego. 

Do tej pory wydali dwie EPki. "Rejs" to ich pierwsza duża płyta. Oficjalnie ukaże się 20 maja.

Lista utworów:

1. Rejs
2. Nina
3. Wina
4. Czerwiec
5. Mir
6. Wszystko jedno
7. Gaj
8. Czule
9. Już teraz mnie słyszysz
10. Wina (Szatt Remix)
11. Wszystko jedno (MVZR Remix)

Przyjaciele - stań się jednym z nich: