Aktualności
08.05.2022

Od poezji przez hard rocka aż po metal - koncertowy rozkład jazdy

W tym tygodniu Galeria Sowa zaprasza na trzy koncerty. Wystąpią tam: Roman Wróblewski, Paweł "Kadłub" Stankiewicz i Marek Andrzejewski. Browar Warmia opanuje WielkiMrok. Piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewa tam też Tomek Steńczyk. A pub LAS gościć będzie hardrockowe power-trio Taraban.

12 maja (czwartek) - Pub LAS, 20:00

TARABAN

Po raz pierwszy w Olsztynie! Psychodeliczni pradziadowie metalu prosto z miasta królów polskich uderzą w święty TARABAN już w czwartek 12 maja! Nie przegap tego! Hardrockowe power-trio zagra materiał z płyty "How The East Was Lost" która zmiecie Was prosto w urlop na żądanie. Wystąpią: słynny Maciej Trojanowski (gitara), Bala (śpiew, bas) i Kris Gonda (drums).

"If Led Zeppelin, Black Sabbath and Pink Floyd were playing together in a studio this century, it would surely sound like this." - Rock'n'roll Monuments (GR)

Wejściówka do wygrania: w poniedziałek i wtorek w audycji Uwierz w Muzykę.

12 maja (czwartek) - Galeria Sowa, 19:00

ROMAN WRÓBLEWSKI X WERONIKA KULPA

Unikalne połączenie barw, znane od ponad 200 lat, uwielbiane przez Brahmsa, Beethovena i przynoszące emocje oraz ukojenie... Polecamy koncert, podczas którego będziecie mogli posłuchać duetu Romana Wróblewskiego (piano) i Weroniki Kulpy (wiolonczela).

Roman Wróblewski - polski pianista, kompozytor i producent muzyczny, od lat zaangażowany w wiele projektów muzycznych o różnorodnej stylistyce. Stworzył lub współtworzył 10 albumów studyjnych. Koncertował w Europie, Azji oraz na wielu festiwalach w Polsce, m.in. Open'er Festival w Gdyni, Przystanek Woodstock (zespół Enchantia), twórca muzyki filmowej, m.in. film dokumentalny "Rozkołys" (oficjalna selekcja 37. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Warszawie), jego teledysk do utworu "Big Hug" został nominowany w PL Music Video Awards 2021 w kategorii "Extra".

Weronika Kulpa - wiolonczelistka współczesna i barokowa, kameralistka, muzyk sesyjny, pedagog LAS Academy w Sopocie, wykładowca AMUZ w Gdańsku. Łączy działalność na polu muzyki dawnej, klasycznej, teatralnej, jazzowej i rozrywkowej. Na stałe związana z zespołami Alfah Femmes, O'Bows Quartet, Ensemble Inegalite, Kwartetem Bonsai, Kwartetem Gdańskim, Oblivion Duo i Paulina Porszke Ensemble. Współpracuje z Sopockim Teatrem Muzycznym Baabus Musicalis, zespołem wokalnym Simultaneo i Cappellą Gedanensis.

Wejściówka do wygrania w poniedziałek (UWM FM Po Południu).

13 maja (piątek) - Pub LAS, 20:00

URODZINY DOKTORA KINGA

20 urodziny i 18 na raz. Doktor King zaprasza na Party King. W programie Djembe Kings, Latino Kings, bębny na żywo, rapy i śpiewy i dużo pozytywnych wibracji. Widzimy się w Lesie w centrum miasta.

Wstęp wolny.

14 maja (sobota) - Galeria Sowa, 19:00

PAWEŁ "KADŁUB" STANKIEWICZ

Paweł "Kadłub" Stankiewicz - współpracował z tak różnymi artystami, jak m.in. Paweł Mykietyn, Michał Bajor, Krzysztof Warlikowski, Marek Piekarczyk, Magda Umer, Natalia Sikora czy Dorota Osińska. Gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny, aranżer. Tym razem w autorskiej, piosenkowej odsłonie, z nową płytą, na której śpiewa stworzone przez siebie piosenki, z towarzyszeniem barwnego zespołu multiinstrumentalistów.

O płycie: „W poszukiwaniu (bez)sensu” to autorska propozycja wyrosła z nurtu singersongwriter, zakorzeniona w mocnym blues-rockowym graniu, bogato inkrustowana akustycznymi brzmieniami gitar, mandoliny czy banjo. Eklektyzm ten zdradzać może inspiracje takimi wykonawcami, jak Wojciech Waglewski czy Robert Plant. Ważnym elementem płyty są poruszające teksty, wyrażające niezgodę na kulturę upokarzania i przemocy, ale przede wszystkim poszukujące prawdy o człowieku w jego własnej relacji z samym sobą.

Skład:

Paweł „Kadłub” Stankiewicz - śpiew, gitary, mandolina
Kornel Jasiński - gitara basowa, śpiew
Sławek Kazulak - perkusja
Piotr Banaszek - instr.klawiszowe, mandolina, banjo, śpiew, gitara
Piotr Maślanka - instr.perkusyjne, piano

Wejściówka do wygrania we wtorek w audycji UWM FM Po Południu.

14 maja (sobota) - Browar Warmia, 19:00

TEATR MAGICZNY: WIELKIMROK + K\M/B + HEKTIK

W pełni księżyca zapraszamy na Teatr Magiczny. Występują:

WIELKIMROK - Mistyczny black, czarny punk
Piącha - bas
Czacha - perkusja
Szrama - gitara i wokal

K\M/B - post, atmospheric, black metal

HEKTIK - melodyjnie-agresywni i bardziej szaleni od wielu współczesnych zespołów blackened thrash metalowych. Wyróżniają się pełnymi rozmachu, gęstymi i złożonymi utworami, które onieśmielają wspaniałym brzmieniem. Ich domena jest wszechstronna różnorodność dzięki czemu każdy znajdzie w nich cos dla siebie.

Wejściówki do wygrania: w środę w Uwierz w Muzykę i czwartek w Zakładzie Patologii Dźwięku. 

15 maja (niedziela) - Browar Warmia, 19:00

TOMASZ STEŃCZYK

SCENA BROWAR zaprasza na koncert poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej. W programie znajdą się najwybitniejsze, najbardziej znane piosenki napisane przez autorkę takich przebojów jak: m.in. "Piosenka o okularnikach", "Niech żyje bal", "Kołysanka dla okruszka", "Kiedy mnie już nie będzie".

W zaczarowany świat Agnieszki Osieckiej zabiorą Was: obdarzony wspaniałym głosem i talentem muzycznym Tomasz Steńczyk (gitara i śpiew), wirtuoz fortepianu Bartosz Krzywda, saksofonista Szymon Zuehlke i grający na perkusji Michał Ligęza. Artyści byli wielokrotnie nagradzani na festiwalach: "Pamiętajmy o Osieckiej" w Warszawie, Festiwalu Twórczości "Korowód" w Krakowie, Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie czy "Grechuta Festiwalu" w Krakowie.

Wejściówki do wygrania: w środę, czwartek i piątek w audycji UWM FM Po Południu.

15 maja (niedziela) - Galeria Sowa, 18:00

MAREK ANDRZEJEWSKI

Autorski recital Marka Andrzejewskiego poparty klasyką - utworami Boba Dylana, Leonarda Cohena i kompozycjami do wierszy Edwarda Stachury i Adama Ziemianina.

Marek Andrzejewski - autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. W tym roku obchodzi trzydziestolecie pracy artystycznej. Laureat głównych nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskim Festiwalu Recitali w Siedlcach, Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie i wielu innych. W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja” i z teatrem „Gardzienice”. Jako wokalista i kompozytor brał udział w przedstawieniu "Album rodzinny" teatru Grupa Chwilowa. Publikował teksty w "Akcencie" i w piśmie "Piosenka". Utwór "Jak listy" z debiutanckiej płyty „Trolejbusowy batyskaf” uzyskał status leitmotif "Krainy Łagodności" - nurtu piosenki literackiej i poetyckiej. Dotarł do ogromnego grona słuchaczy, zaś cały debiutancki album do dziś stanowi kanon polskiej piosenki autorskiej. Marek Andrzejewski pisze w "bardowski" sposób o sprawach społecznych i o zależnościach między przyrodą a cywilizacją. O prawdzie, miłości, trudnych wyborach, emocjach, o poszukiwaniu duchowości współczesnego, urzeczowionego człowieka. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, ale jednak frapujące i zapadające w pamięć. Nie dają się łatwo zaszufladkować, można w nich znaleźć elementy jazzu, folku, bossa novy, rocka i ballady.

Artysta ma w swoim dorobku sześć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter" (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018), najnowsza "Wariactwo" (2021) oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów.

W koncertach Marek promuje najnowszy album "Wariactwo". Składają się nań autorskie piosenki z dojrzałymi i odważnymi tekstami. Wyłania się z nich mocne przesłanie o poszukiwaniu tego co w życiu jest najważniejsze. Muzycznie płyta jest starannie zaaranżowana, mieni się bardzo bogatą paletą brzmień: od rozbuchanych, dynamicznych, efektownych rockowych utworów, do nastrojowych, skupiających uwagę ballad. Jest to muzyczna uczta!!! Pod względem muzycznym i poetyckim.

Wejściówka do wygrania w poniedziałek (Strefa Niepotrzebnych Słów i Dźwięków).

Przyjaciele - stań się jednym z nich: