Aktualności
29.04.2022

Elektroniczne podróże, soul, punk, reggae i blues w tym tygodniu

Blues, soul, punk, reggae, klubowa elektronika i piosenka autorska to klimaty, które znajdziecie w pierwszym tygodniu maja w olsztyńskich klubach. Wpadajcie do Galerii Sowa, Pubu LAS, Kużni Społecznej, Browaru Warmia oraz Sali Kameralnej pod Amfiteatrem. Warto! 

 

4 maja (środa) - Galeria Sowa, 19:00

CZARNY PIES

Jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie, w którym udział biorą największe indywidualności polskiego bluesa, jazzu i rocka. Każdy koncert to niepowtarzalny program, w którym liczą się dźwięki, emocje i nastrój chwili. Dotychczas z zespołem koncertowali: Anthimos Apostolis, Bronek Duży, Jan Gałach, Michał „Gier” Giercuszkiewicz, Irek Głyk, Kinga Głyk, Krzysztof Głuch, Michał Kielak, Agnieszka Łapka, Joanna Kaniewska, Grzegorz Kapołka, Krzysztof Kot, Adam Kulisz, Przemek Kuczyński, Paweł „Muzzy” Mikosz, Jerzy Piotrowski, Andrzej Rusek, Andrzej Ryszka, Mirek Rzepa, Joachim Rzychoń, Jan „Kyks” Skrzek, Krzysztof Ścierański, Roman „Pazur” Wojciechowski, Darek Ziółek, Maks Ziobro, Leszek Winder i inni.

Zaproszenie czeka w środę w Uwierz w Muzykę. 

6 maja (piątek) - Sala Kameralna pod amfiteatrem, 20:00

BABYHATS

Trójmiejski zespół soul/funk/rnb wiosną wydał debiutancką EPkę. Wcześniej zdążył zagrać koncerty w Polskim Radiu "Czwórka" oraz wielu europejskich krajach (m.in. Austrii, Szwajcarii, Danii i Francji). Podczas koncertów zespół koncertuje w poszerzonym składzie o dwie wokalistki, które idealnie dopełniają brzmienie chłopaków.

Zaproszenia czekają w środę i czwartek w Uwierz w Muzykę oraz piątek w Uwuemce-liście przebojów. 

7 maja (sobota) - Kuźnia Społeczne, 20:00

35-LECIE FARBEN LEHRE, MESSY BRAIN

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 14 płyt studyjnych, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K. Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej PUNKY REGGAE live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową.

Żywiołowe koncerty zawsze grane "na 100%", to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od blisko dwudziestu lat zespół gra blisko sto koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. W 2021 roku zespół świętuje swoje 35 urodziny i tej okazji na wiosnę ukazały się takie wydawnictwa jak: CD „Pieśni XX wieku”, winyl+dvd „Akustycznie” oraz winyl+cd-split „Farben Lehre & Sexbomba”. Zatem kwartet z Mazowsza absolutnie nie zwalnia tempa!

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to "Anioły i demony", "Dobranoc", "Ferajna", "Handel", "Helikoptery", "Egoiści" "Judasz", „Ludzie we mgle”, "Matura", „Nierealne ogniska”, "Spodnie z GS-u", „Stacja Wolność” czy "Terrorystan".

MESSY BRAIN to rockowy kwintet z Olsztyna. Grają od 2018 roku. Aktualny skład: Marta Ordakowska - wokal, Jacek Suwor - bass, Łukasz Cybulski – perkusja, Bartek Kurpiewski – gitara, Maciek Gołębiewski – gitara

Zaproszenia czekają we wtorek, środę i czwartek w Uwierz w Muzykę oraz piątek w Uwuemce-liście przebojów. 

7 maja (sobota) - Browar Warmia, 22:00

PIASKOWNICA#2

Druga odsłona imprezy Michała Piaseckiego - dj i prezentera naszej stacji, autora piątkowych "Elektronicznych Podróży". Okazję jest 200. odcinek audycji. Headlinerami imprezy jest BESKRES, czyli DJski projekt zespołu KAMP! Poza tym zagrają znane postaci olsztyńskiej sceny elektronicznej: TAS, Galactic Lutra i gospodarz imprezy: Piasecki.

Zaproszenia czekają w środę, czwartek i piątek w UWM FM Po Południu. 

7 maja (sobota) - Pub LAS

REGGAE BAS W PUBIE LAS#7

Skanki (Warszawa) – Rodzinka aktywistów kultury SoundSystemowej, która wspólnie z całą kolekcją płyt winylowych wprowadzą was w Mistyczny świat pozytywnych wibracji.
Całość okraszona nawijką w Jamajskim stylu niczym ze slumsów w Kingston dzięki czemu będziecie mogli poczuć powrót do Korzeni.

Fifti (Olsztyn) - selektor early reggae, ska i rocksteady z Olsztyna. Pierwsze szlify łapał w olsztyńskich przybytkach oraz plenerowych imprezach na terenie Warmii. Kolekcjoner czarnych winylowych krążków, sukcesywnie powiększa zbiory siódemek głównie z lat 60-70', tłoczonych w jamajskich i brytyjskich wytwórniach. Jego ulubieni wykonawcy to między innymi The Pioneers, The Maytals, Desmond Dekker... Zawsze nienagannie odziany w czerń i również czarne tatuaże, zabierze was w muzyczną podróż po starych Jamajskich brzmieniach.

Equal Right Collective (Szczekotkowo) -Skład zrodzony z miłości do dubu i szeroko pojętej muzyki jamajskiej; Matki Ziemi oraz siebie each other. Tworzą go Mała Fu, która poprowadzi Was przez klasyki muzyki roots i heavy roots w dubowym wydaniu okraszając to swoimi dźwięcznymi, wyraźnymi przyśpiewkami. Ponadto Uzurpata Selekta – czyli uzurpujący sobie prawo do bycia selektorem, wyrosły pod okiem Skank Rangera i Lonely Tree Sound. Jego selekcja to głównie muzyka z gatunku stepper z wpływami francuskimi i brytyjskimi. Dubwise no compromise!

Dochód z imprezy przeznaczony na rzecz uchodźców z Ukrainy.

8 maja (niedziela) - Galeria Sowa, 18:00

WOJTEK GĘSICKI

"Życiem się ciesz" to program, w którym znajdują się autorskie piosenki Wojtka Gęsickiego, ale również K.C. Buszmana, Jacka Goryńskiego i Jana Kazimierza Siwka. Podczas koncertu będzie można usłyszeć też ballady Leonarda Cohena. Wszystko zależy od sytuacji i wspólnych chęci. Wojtek Gęsicki lubi, gdy Widz się uśmiecha i uczestniczy w recitalu śpiewając wspólnie piosenki. Usłyszymy też Martę Sosnowską, która zaśpiewa z Wojtkiem parę lirycznych pieśni.

Zaproszenie czeka w poniedziałek w Strefie Niepotrzebnych Słów i Dźwięków. 

 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: