Aktualności
24.04.2022

Nowości muzyczne 25.04-01.05.2022

EDITORS - Heart Attack [PIOSENKA TYGODNIA]

Po trzech latach zespół z Birmingham przedstawił nową piosenkę. -"To piosenka o obsesji, o zatraceniu się w kimś, to makabryczna piosenka miłosna" - mówi Tom Smith, frontman grupy, której szeregi w ostatnim czasie się powiększyły. W skład grupy oficjalnie wszedł muzyk i producent Benjamin John Power, znanym jako Blanck Mass. To on odpowiada za brzmienie poprzedniej płyty Anglików „Violence”. Wszystkie 6 albumów studyjnych Editors trafiło do pierwszej dziesiątki brytyjskiej listy najlepiej sprzedających się płyt, z czego dwa były numerami 1, a ich debiut, „The Back Room” znalazł się na krótkiej liście do Mercury Prize. 12 sierpnia zespół wystąpi w roli headlinera na United Arts Festival w Gdańsku.

AMBER VHS - Let's Dance

Drugi po "Fly Me To The Moon" utwór Amber VHS, bohaterki fikcyjnego świata Disco Solaris, w którą wciela się Julia Marcell. Artystka konsekwentnie podąża kluczem tytułowania swoich utworów tak jak istniejące klasyki, gdyż, jak mówi, chce mieć płytę pełną przebojów. "Let’s Dance" kontynuuje opowieść o Disco Solaris, tym razem bohater piosenki przygotowując się do wylotu na planetę Moebius 9, spędza długie dni zamknięty na kwarantannie, gdzie życie wydaje się nudne i trudne. Dlatego Amber proponuje: jeśli czujesz się źle, a świat cię przytłacza - łap drinka, wciśnij play i potańczmy. 

FLORENCE AND THE MACHINE - Free

Kolejny singiel z nadchodzącej płyty "Dance Fever". Materiał na krążek powstawał w Londynie, w trakcie pandemii. W tym czasie Florence zdała sobie sprawę, że najbardziej brakuje jej klubów, tańca i koncertów. Prace nad albumem zaczęły się jak zawsze - z notatnikiem pełnym wierszy i pomysłów. Florence porusza kwestie tożsamości, męskości i kobiecość. Za produkcję odpowiadają sama artystka, a także Jack Antonoff i Dave Bayley.

HOT CHIP - Down

Istniejący od ponad dwóch dekad brtyjski zespół to jedna z najważniejszych synthpopowych formacji w tym stuleciu. Poprzednia płyta autorów przebojów "Ready To The Floor" i "One Life Stand" ukazała się trzy lata temu. Następcą "A Bath Full of Ecstasy" będzie płyta "Freakout/Release", która ukaże się pod koniec wakacji. "Down" to pierwsza zapowiedź krążka.

FONTAINES D.C. - Skinty Fia [PŁYTA TYGODNIA]

Irlandzki zespół (D.C. to skrót od Dublin City) to rockowe objawienie ostatnich lat. Trzeci album to następca nominowanego do nagrody Brit i Grammy krążka „A Hero's Death” z 2020 roku. Na okładce płyty "Skinty Fia" widnieje jeleń olbrzymi, zwany też łosiem irlandzkim, który jest gatunkiem wymarłym. Symbolicznie nawiązuje on do przemyśleń zespołu na temat irlandzkiej tożsamości. Album jest próbą pogodzenia potrzeby poszerzania horyzontów, z emocjami, które muzycy wciąż czują do kraju i ludzi, których w trakcie kariery zostawili za sobą. 13 czerwca zespół zagra koncert w warszawskiej Proximie.

Lista utworów:

1.In ár gCroíthe go deo
2.Big Shot
3.How Cold Love Is
4.Jackie Down The Line
5.Bloomsday
6.Roman Holiday
7.The Couple Across The Way
8.Skinty Fia
9.I Love You
10.Nabokov

Przyjaciele - stań się jednym z nich: