Aktualności
17.04.2022

Nowości muzyczne 18-24.04.2022

KAŚKA SOCHACKA I KORTEZ - Dla Mnie To Już Koniec [PIOSENKA TYGODNIA]

Utwór "Dla mnie to już koniec" pochodzi z debiutanckiej płyty Sochackiej „Ciche dni", która ukazała się w marcu 2021 roku nakładem Jazzboy Records. Album osiągnął status złotej płyty oraz został nominowany do nagrody Fryderyk 2022 w kategorii Album Roku Indie Pop. Kaśka zdobyła także nominacje w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku, Artystka Roku i Kompozytorka Roku.

Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Nataszy Parzymiec - znanej z sukcesu obyczajowego miniserialu „Kontrola", którego pierwszy odcinek nakręciła w wieku 18 lat jako pracę zaliczeniową na studia w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Zdjęcia zostały nakręcone na terenie dawnej Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie w dzielnicy Praga-Północ na Pelcowiźnie. W klipie wykorzystano motocykl Sokół 1000 wyprodukowany w 1935 roku.

ALFIE TEMPLEMAN - Colour Me Blue

Alfie Templeman, 19-latek nazywany ikoną pokolenia, opublikował nowy singiel zapowiadający jego debiutancki album „Mellow Moon". O utworze, który wyprodukował wspólnie z Kieran Shudall z Circa Waves, młody wokalista mówi tak: "To piosenka miłosna o fali przepływającej przez ciebie, którą czujesz, gdy się zakochujesz".

Alfie niedawno zakończył swoją pierwszą trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Europie, która obejmowała wyprzedane koncerty w Manchesterze, Bristolu i Brighton, a także największy do tej pory koncert muzyka w londyńskim Shepherds Bush Empire. W tym ostatnim uczestniczył nowy fan Alfiego, piosenkarz Lewis Capaldi. W czerwcu Templeman zagra w Melbourne i Sydney, jednocześnie wspierając The Wombats podczas ich trasy koncertowej po Australii.

Pierwszy singiel Alfiego, „Like An Animal", pojawił się w 2018 roku i od tego czasu muzyk ugruntował swoją pozycję ikony młodego pokolenia. Łączy estetykę niezależnego artysty i chłopaka z sąsiedztwa. To niezwykle muzykalny samouk grający na jedenastu instrumentach. Templeman ma też duży wkład w produkcję swojego albumu „Mellow Moon". Krążek ukaże się 27 maja.

SAM FENDER - Gettin' Started

"Gettin' Started" to kolejny singiel promujący wydaną jesienią 2021 roku drugą płytę Brytyjczyka. Młody wokalista, muzyk i aktor stworzył opowieść o dorastaniu, wzlotach i upadkach, zmarnowanych momentach, skomplikowanych relacjach oraz próbie rozpracowania, co tak naprawdę jest ważne w życiu i jak do tego dotrzeć. Album „Seventeen Going Under” to historia nastolatka, który nie tylko traci niewinność, ale odnajduje też wewnętrzną siłę, by nieco na ślepo wkroczyć w dorosłość i zmierzyć się z wszelkimi jej wyzwaniami.

SOSNOWSKI - Pył

Minęło 7 miesięcy od śmierci Barta Sosnowskiego. Artysta, który odszedł nagle, pozostawił po sobie smutek rodziny i przyjaciół, pustkę w polskim świecie muzycznym, ale też mnóstwo miłości, piosenek i nagrań.

„Pył" to pierwszy pośmiertny singiel, do którego tekst, jak wiele wcześniejszych, napisała żona Barta i współproducentka jego nagrań – Ola Górecka. Aktualna sytuacja w Ukrainie sprawiła, że utwór ten zyskał jeszcze szerszy kontekst i nabrał szczególnego znaczenia.

Tak o singlu „Pył" mówi Ola Górecka:  "Planowana trzecia płyta Sosnowskiego miała być odreagowaniem lęków i niepokojów, które gromadziły się w nas od jakiegoś czasu. Sytuacja na świecie przewartościowała nam przecież niejedno... Piosenka „Pył" miała się pojawić publicznie na jesieni 2021 roku, ale żadne z nas nie spodziewało się, że słowa, które wyśpiewuje Bart, nabiorą zupełnie nowego, jeszcze bardziej metafizycznego ładunku. „Pył" jest o przemijaniu, ale jak to u Sosnowskiego, są w nim też nadzieja, zachwyt i miłość. Bo nie znałam nikogo innego, kto potrafiłby tak kochać i tak cieszyć się życiem jak on."

JACK WHITE - Fear Of The Dawn [PŁYTA TYGODNIA]

Długo wyczekiwany album amerykańskiego multiinstrumentalisty i producenta Jack’a White’a nosi tytuł "Fear of the Dawn" i ukazał się 8 kwietnia. Jest to czwarty studyjny solowy krążek założyciela The White Stripes, The Raconteurs i The Dead Weather.

Płyta została zarejestrowana w studiu White's Third Man, co jest swoistym powrotem do korzeni działalności artystycznej White'a. Oprócz własnych projektów, ma na swoim koncie współpracę z największymi nazwiskami w muzycznym świecie - są to między innymi: Beck, The Rolling Stones, Jeff Beck, Alicia Keys czy Bob Dylan. W 2010 roku White znalazł się na liście 100-tu najwybitniejszych gitarzystów wszechczasów, a jego poprzednie albumy solowe plasowały się na pierwszych miejscach list sprzedaży na świecie.

Tracklista:
1. Taking Me Back
2. Fear Of The Dawn
3. The White Raven
4. Hi-De-Ho
5. Eosophobia
6. Into The Twilight
7. Dusk
8. What's The Trick?
9. That Was Then (This Is Now)
10. Eosophobia (Reprise)
11. Morning, Noon and Night
12. Shedding My Velvet

Przyjaciele - stań się jednym z nich: