Aktualności
06.04.2022

Znamy gwiazdę 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję"

Maciej Maleńczuk będzie gwiazdą 48. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Wystąpi 25 czerwca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Przed nim na scenie zaprezentują się uczestnicy konkursu. Wciąż można zgłaszać się do eliminacji, które odbędą się 21 maja w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Foto: materiały prasowe

Choć wiele imprez muzycznych w tym roku organizowanych jest już w normalnej formule i ograniczenia związane z pandemią wirusa SARS-CoV-2 zostały w większości zniesione, Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie ponownie zaplanowano jedynie w jednodniowej formule. I nie na zamkowym dziedzińcu - czyli w miejscu, z którym festiwal związany jest od pięciu dekat - ale w Amfiteatrze im. Czesława Niemena.

Tak jak przed rokiem na scenie najpierw zaprezentują się uczestnicy konkursu. Zostaną wyłonieni 21 maja podczas eliminacji w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Do konkursu zgłaszać można się do 15 maja. Szczegółowe informacje, karta zgłoszenia oraz regulamin dostępne są na stronie: spiewajmypoezje.pl.

Wiemy już, że gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie Maciej Maleńczuk. Z pewnością jest to jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów polskiej sceny muzycznej. Pieśniarz obdarzony świetnym głosem i darem pisania tekstów pełnych ciekawych obserwacji – nie zawsze miłych. Czy wpasuje się w klimat i historię jednej z najważniejszych polskich imprez literacko-muzycznych? Przekonamy się o tym 25 czerwca.Przyjaciele - stań się jednym z nich: