Aktualności
01.04.2022

Koncertowy Olsztyn od środy do niedzieli

W Galerii Sowa zagrają legendy polskiego rocka oraz wirtuozi harmonijki ustnej. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na koncert muzyki fado w wykonaniu Kingi Rataj i jej zespołu. W pubie LAS weekend z rock/metalem i reggae. Na solowy koncert Damiana Lange zaprasza Scena Browar. A w Kuźni Społecznej pojawią się Poparzeni Kawą Trzy.

6 kwietnia (środa) - Galeria Sowa, 19:00

SUPER TRIO

Tych Panów nie trzeba nikomu przedstawiać: Jerzy Styczyński (Dżem), Marek Raduli (Laboratorium, ex. Budka Suflera), Wojciech Hoffmann (Turbo), Witek Łukaszewski (Morrison Tres), Mariusz "Bobek" Bobkowski (Turbo). Legendy polskiej muzyki rockowej, mistrzowie swoich instrumentów, wielokrotni zwycięzcy gitarowych plebiscytów na najlepszego gitarzystę w Polsce, a ponadto - niezwykle barwne osobowości sceniczne. Ich koncert to połączenie energetycznego rocka z nastrojowością ballady do muzyki i tekstów autora ostatniej, Złotej Płyty Maryli Rodowicz („Ach, świecie...” 2018) - Witka Łukaszewskiego. Wszystko okraszone znakomitymi solami gitarowymi, partiami wokalnymi i scenicznym humorem!

W programie koncertu usłyszymy m.in. takie przeboje, jak: "W sumie nie jest źle", "Dorosłe dzieci", "Nieba skrawek daj mi".

Zaproszenie czeka we wtorek w Uwierz w Muzykę. 

7 kwietnia (czwartek) - Kościół Ewangelicko-Augsburski, 19:00

KINGA RATAJ Z ZESPOŁEM - "MEU FADO"

MOK Olsztyn zaprasza na koncert Kingi Rataj, która wraz z zespołem zaprezentuje magiczne, przepełnione melancholią brzmienia muzyki fado, zwane muzyką duszy. Fascynacja artystki muzyką fado, językiem i kulturą Półwyspu Iberyjskiego zaowocowała powstaniem koncertu, w którym klasyka fado miesza się z jazzem, tango i flamenco.

Kinga Rataj to laureatka Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”, dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie „Śpiewać każdy może” w krakowskiej Rotundzie. Przełomem stał się rok 2006, w którym zdobyła Głowna Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W fado prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego, że brana jest za rodowitą Portugalkę.

Piotr Domagała to gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów muzycznych z pogranicza jazzu, muzyki współczesnej oraz folku, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych. W swoim dorobku ma cztery autorskie płyty wysoko ocenione przez publiczność i krytykę. Swoją muzykę prezentował na wielu europejskich (Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Słowacja, Francja) i polskich scenach muzycznych.

Oleg Dyyak to multiinstrumentalista, grający na akordeonie, duduku, klarnecie i instrumentach perkusyjnych. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Koncertował w składzie uznanego w szerokich kręgach muzycznych na całym świecie zespołu „The Cracow Klezmer Band”.

Zaproszenia czekają w Taśmach MOk-u we wtorek. 

7 kwietnia (czwartek) - Browar Warmia, 19:00

DAMIAN LANGE SOLO ACT - "RYMOLOGIKON"

Akustyczny solowy występ Damiana Lange, którego poznaliście już jako wokalistę i muzyka zespołów Transsexdisco i Romantycy Lekkich Obyczajów. Tym razem sam na scenie przy pomocy gitary i śpiewu zaprezentuje autorskie piosenki niezwiązane ze swoimi zespołami, chodź nie zabraknie też akustycznych wersji wybranych numerów TSD czy RLO. "Dramatematyka i "Duszknieje" to dwie solowe płyty Damiana z których będzie składać się występ. Oprócz tego pojawią się piosenki z albumu "Rymologikon" który jest najnowszym dziełem Damiana.

Zaproszenia czekają w poniedziałek, środę i czwartek w Uwierz w Muzykę i wtorek w UWM FM Po Południu. 

8 kwietnia (piątek) - Pub LAS, 21:00

STEAMACHINE, BOGDAN

Zespół Steamachine powstał w 2020 roku z inicjatywy: Krystiana "Jurasa" Jurkiewicza i Konrada "Gałązka" Gałązka. Do zespołu dołączyli: Mateusz "Silence" Arcisz, Artur Piórkowski, Dominik "Biały" Gałązka. Steamachine to zespół wykonujący muzykę z pogranicza Groove metalu charakteryzujący się dynamicznymi kompozycjami i agresywnymi riffami czerpanymi z szerokiej gamy gatunków metalowych. Debiutancki album formacji zatytułowany "Arktyczny ogień" ukazał się w 2022 roku.

Bogdan (alt hard rock/ Olsztyn) jest w zasadzie zgrupowaniem ludzi lubiących robić sobie pod górkę. Ciężko jednoznacznie określić co gra Bogdan, najlepiej to usłyszeć i samemu ocenić. Bogdana ciężko jest nie zobaczyć.

8 kwietnia (piątek) - Kuźnia Społeczna, 20:00

POPARZENI KAWĄ TRZY

Powstał w 2005 roku utworzony przez pracowników Radia RMF FM i Radia Zet. Wydanie pierwszej płyty w 2011 roku zbiegło się ze spektakularnym sukcesem na "Festiwalu Top Trendy" w Sopocie, gdzie zespół zdobył Nagrodę Dziennikarzy, a miesiąc później zwyciężył na ogólnopolskim festiwalu "Przebojem na antenę". Od tej chwili "Poparzeni Kawą Trzy" goszczą na największych polskich scenach festiwalowych takich jak "Przystanek Woodstock 2012" zarejestrowany na DVD, Ostróda Reggae Festiwal, "Czad festiwal, "Finały WOŚP" w Polsce i za granicą, "Lato Dwójki i Radia Zet", a miliony bawią się przed telewizorami w rytm "Kawałka do tańca" podczas Sylwestrowych nocy organizowanych przez Polsat.

Teksty do wszystkich utworów, a wśród nich takich przebojów jak "Byłaś dla mnie wszystkim", "Wezmę cię", "Okrutna zła i podła" pisze Rafał Bryndal muzykę, określaną jako miks ska/rocka i miejskiego folku, komponują sami Poparzeni. 19.04.2019 r. miała premierę kolejna płyta zatytułowana "Zakochaj się we mnie", a w ślad za nią videoclip do singla o tym samym tytule. Obecnie zespół pracuje nad... musicalem - komedią muzyczną, do której scenariusz napisał Rafał Bryndal.

Zaproszenia czekają w poniedziałek, środę i czwartek w UWM FM Po Południu i piątek podczas Uwuemki-listy przebojów.

9 kwietnia (sobota) - Pub LAS, 20:00

REGGAE BAS W PUBIE LAS 6

BASS INVADERS (Warmia i Mazury) czyli Panczen / Dj Klo / Wojtune / Chainba (w Olsztynie bez tego pierwszego) to fanatycy niskich częstotliwości i niestrudzeni misjonarze kultury sound systemowej na Warmii i Mazurach. Na sesjach prezentują przekrój muzyki reggae od klasyki po ciężkie basowe produkcje new roots, uk dub, steppers i dubstep. Od 2010 roku organizują cykl imprez Dub Therapy - całonocne sesje roots & culture na sound systemach wysokiej mocy.

LONELY TREE SOUND (Olsztyn) Skład skupia się na wszelkich aspektach z pogranicza reggae/digital dub. Od rootsu, przez raggamuffin, ragga jungle po głęboki i medytacyjny dub oraz ethnic! Od własnych produkcji, przez znane riddimy, po sesje muzyczne. Za osobliwą energię i przekaz odpowiadają nawijacz Gorzki aka Binx i producenci Paidah oraz Sender. Początek biegu kolektywu miał miejsce na peryferiach leśnego królestwa Pieczewa i Jarot, pod sławetnym Samotnym Drzewem. Podczas owocnych spotkań udało się doprowadzić do zaistnienia Lonely Tree w 2013 roku! Od supportu do supportu, od koncertu do koncertu, od biby do biby, aż wreszcie nie było odwrotu! Posiadają na swoim koncie trzy płyty: "Natura Rerum" (2016), "Digital Szaman" (2018) i "Ludzie We Mgle" (2021) nagrane w Akustika Studio przy pomocy DJa Faudy. Odczuwalna bliskość Jah, energii i nieskończoności Wszechświata oraz umiłowanie Natury dają zespołowi siły do życia i do mierzenia się z ciężkim, acz pięknym światem! Podczas imprez zawsze dają się wszystko, byleby przekazać słuchaczom choćby namiastkę tych sił, pozytywu, spokoju, miłości, świadomości i rozumności przez wibrację, mistyczny trans i przekaz głoszony na mikrofonie.

EQUAL RIGHTS COLLECTIVE (Szczekotkowo) Skład zrodzony z miłości do dubu i szeroko pojętej muzyki jamajskiej; Matki Ziemi oraz siebie each other. Tworzą go Sista Mała Fu, która poprowadzi Was przez klasyki muzyki roots i heavy roots w dubowym wydaniu okraszając to swoimi dźwięcznymi, wyraźnymi przyśpiewkami. Ponadto Uzurpata Selekta – czyli uzurpujący sobie prawo do bycia selektorem, wyrosły pod okiem Skank Rangera i Lonely Tree Sound. Jego selekcja to głównie muzyka z gatunku steppas z wpływami francuskimi i brytyjskimi.

Zaproszenia czekają w czwartek w Uwierz w Muzykę. 

10 kwietnia (niedziela) - Galeria Sowa, 19:00

HARMONIJKOWY ATAK W SOWIE!

Bluesowa supergrupa? Byłoby to pewnie dobre określenie dla fenomenu Harmonijkowego Ataku, gdyby nie fakt, że wyobraźnia muzyczna członków zespołu dawno wyłamała się z ram czystego bluesa. To, co dzięki nim otrzymujemy, to wybuchowy międzygatunkowy koktajl, w którym liczy się finezja, wirtuozeria, a przede wszystkim – dobra zabawa. Trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę, iż w skład grupy wchodzi ścisła ekstraklasa polskiego blues-rocka. Kwartet harmonijkarzy – Tomek Kamiński, Michał Kielak, Bartek Łęczycki i Łukasz Wiśniewski – to weterani, o których wirtuozowskich umiejętnościach wiedzę od dawna wszyscy zainteresowani. Towarzyszy im jeden z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych - Jacek Jaguś, a także atomowa sekcja rytmiczna w składzie Andrzej Stagraczyński – bas i Adam Partyka – bębny.

Zaproszenie czeka w czwartek w audycji U Progu Bluesa.  

10 kwietnia (niedziela) - Carpenter Inn, 20:00

THE CASSINO

Indie rockowe trio, które porywa tłumy! Zespół na scenie obecny jest już od kilku lat, jednak ich debiutancka płyta - „Części”, ukazała się dopiero jesienią zeszłego roku. Grupa zakończyła w grudniu pierwszą część trasy koncertowej, wyprzedając kluby w sześciu największych polskich miastach. Nowy materiał zaprezentowali również występując u boku grupy happysad. Młodzi artyści docenieni zostali również w konkursie PL Music Video Awards, w ramach którego otrzymali nominację w kategorii najlepszy teledysk rockowy. Zespół ma na koncie trzy EPki, które zapewniły im miejsce na trasie Męskiego Grania 2019 r.

Podwójne zaproszenia czekają w środę w Uwierz w Muzykę i w piątek podczas Uwuemki-listy przebojów.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: