Aktualności
27.03.2022

Nowości muzyczne 28.03-03.04.2022

PABLOPAVO I LUDZIKI - Prowadzimy Czynności [PIOSENKA TYGODNIA]

Pierwszy singiel z płyty "Mozaika", która ukaże się już w środę 30 marca. Szósty studyjny album warszawskiego artysty i jego zespołu jest następcą krążka "Marginal" z 2018 roku. Teksty piosenek napisał w większości Pablopavo, czyli Paweł Sołtys. Jeden jest autorstwa drugiego wokalisty - Earl Jacoba, a jeden napisał poeta Marcin Sendecki. - "Ostatnie prawie 4 lata jakie minęły od wydania "Marginala" nie były dla nikogo łatwe. Ani dla grajków ani dla słuchaczy. I trochę o tym jest ta płyta, ale też trochę o tym, że są rzeczy, które pomagają przetrwać najcięższe chwile" - powiedział Pablopavo. Już w niedzielę 3 kwietnia zespół zagra koncert w Browarze Warmia. Szczegóły na naszej stronie.

AVI KAPLAN - I Can't Lie

Avi Kaplan to były wokalista amerykańskiej grupy wokalnej Pentatonix. Ze światowymi gwiazdami stylu a capella zdobył 3 nagrody Grammy i sprzedał ponad 6 milionów płyt. Opuścił zespół w 2017 roku. Teraz muzyk zapowiedział debiutancki album „Floating On A Dream”. Na albumie znajdziemy fascynacje Kaplana amerykańskim Zachodem i jego refleksje nad kalifornijskimi korzeniami. W 11 utworach słychać country, bluesa, soul, plemienną perkusję i odrobinę muzyki gospel, przeplatane akustycznym rockiem. Teksty poświęcone są takim tematom jak moralność czy poszukiwanie znaczenia w życiu. Całość spaja głos Kaplana, którego skala rozszerza się od falsetu do głębokich basowych tonów. Już 3 kwietnia muzyk wystąpi w Warszawie, a dzień później w Krakowie. Z kolei płyta „Floating On A Dream” ukaże się 20 maja.

LALA LALA - Memory

Projekt pochodzącej z Chicago Lillie West. Jesienią minionego roku ukazał się jej trzeci studyjny album „I Want The Door to Open".

JERRY CANTRELL - Siren Song

Muzyk legendy grunge'u Alice In Chains rusza w trasę po Europie. Z tej okazji wydany jesienią singiel został wsparty nowym wideoklipem. Utwór pochodzi z trzeciego solowego albumu Amerykanina "Brighten". W sesji nagraniowej udział wzięli między innymi Greg Puciato z The Dillinger Escape Plan czy znany z Guns'n'Roses Duff McKagan. Do Polski artysta zawita 28 czerwca, by zagrać koncert w Warszawie.

ALDOUS HARDING - Warm Chris [PŁYTA TYGODNIA]

Aldous Harding to pochodząca z Nowej Zelandii folkowa autorka piosenek i wokalistka. Debuiutowałw imiennym albumem w 2014 roku. Najnowsza płyta jest czwartą w jej dorobku. Za jego produkcję ponownie odpowiada JOhn Parish, muzyczny partner PJ Harvey. Na płycie znalazło się 10 utworów. Wśród gości znalazł się między innymi Jason Williamson z brytyjskiego duetu Sleaford Mods. Już 5 kwietnia Aldous Harding zagra koncert w Warszawie.

Lista piosenek:

1. Ennui
2. Tick Tock
3. Fever
4. Warm Chris
5. Lawn
6. Passion Babe
7. She’ll Be Coming Round The Mountain
8. Staring At The Henry Moore
9. Bubbles
10. Leathery Whip

Przyjaciele - stań się jednym z nich: