Aktualności
08.01.2022

Nowości muzyczne 10-16.01.2022

AMBER VHS - Fly Me To The Moon [PIOSENKA TYGODNIA]

Amber VHS to nowe artystyczne wcielenie Julii Marcell. Artystka staje się gwiazdą w Neo Miami – cyberpunkowym, fikcyjnym świecie. Utwór "Fly Me To The Moon" promuje projekt NFT Disco Solaris.

Disco Solaris to retrotopijny, osadzony w alternatywnych latach 80-tych projekt NFT, oparty na ekologicznej sieci Cardano. To eksperyment, łączący technologię blockchain z elementami gier fabularnych i wideo. Posiadacze tokenów z kolekcji Disco Solaris zasiedlą pozaziemskie Neo Miami, łączące styl nowoczesnego ekomiasta i neonowej metropolii znanej choćby z kultowego serialu kryminalnego z Donem Johnsonem. Mieszkańcy Neo Miami będą mieli wpływ na kształt fabuły Disco Solaris i wygląd miasta oraz szansę odkrycia, kim jest jego architekt i co kryje się poza granicami biokopuły. Jedną z mieszkanek Neo Miami i częstą bywalczynią Disco Solaris – największej dyskoteki w mieście – jest właśnie Amber VHS (Julia Marcell), której piosenki będą soundtrackiem projektu.

W skład zespołu Disco Solaris obok Julii wchodzą specjaliści z kilku branż, m.in. twórcy gier, programista blockchain, grafik, animator i artysta VFX.

ELBOW - What Am I Without You

Piosenka promuje wydaną w listopadzie minionego roku dziewiątą studyjną płytę brytyjskiej grupy Elbow - "Flying Dream 1".

THE SMILE - You Will Never Work In Television Again

The Smile to nowy projekt Thoma Yorke’a i Jonny’ego Greenwooda. Muzycy grupy Radiohead do współpracy zaprosili perkusistę jazzowej formacji Sons Of Kemet - Toma Skinnera. „You Will Never Work In Television Again” to ich pierwszy singiel.

Pod koniec stycznia The Smile zagrają trzy specjalne koncerty w londyńskim Magazine London. Wszystkie będzie można obejrzeć w sieci.

TRANSSEXDISCO - Bomba

Olsztyńska grupa od kilku miesięcy regularnie dzieli się z nami nowymi piosenkami. Najnowsza nosi tytuł "Bomba". To gorzka spowiedź człowieka świadomego swoich wad. Jednocześnie duży sygnał ostrzegawczy wysłany światu. "Muzycznie jest wolniej, ale też ciężej i trochę bardziej nerwowo. Smutek, gorycz i wściekłość – zabójcze połączenie" - opisują nagranie sami muzycy.

DAWID PODSIADŁO - Leśna Muzyka (live, czyli na żywo)

Pierwsza płyta koncertowa w karierze Dawida Podsiadły ukazała się w grudniu 2021 roku. Nagrania zarejestrowano podczas trasy “Leśna Muzyka". Bilety na nią zostały wyprzedane w kilka minut, a koncerty były zagrane w składzie rozbudowanym o sekcję dętą.

Pierwotnie trasa miała trwać sześć miesięcy, jednak przerywana pandemią w 2020 roku, zakończyła się dopiero rok później. W sumie Dawid Podsiadło zagrał 57 koncertów, odwiedzając 16 miast. Artysta podejmował tematykę problemu nadmiaru plastiku, z którego została zbudowana “leśna” scenografia. Miało to na celu uświadomienie fanom, iż jeśli nie zaczniemy dbać o nasze środowisko, niedługo tak właśnie będą wyglądać nasze lasy.

Tracklista:

1. Intro/Bela - Live
2. Matylda - Live
3. No - Live
4. Forest - Live
5. W Dobrą Stronę - Live
6. Kosmiczne Energie feat. Ralph Kaminski - Live
7. Małomiasteczkowy - Live
8. Trofea - Live
9. Pastempomat - Live
10. No Part II/LIS - Live
11. Nie Kłami - Live
12. Nieznajomy - Live

Przyjaciele - stań się jednym z nich: