Aktualności
25.03.2021

Król i Kwiat Jabłoni na Olsztyn Green Festivalu 2021

Organizatorzy Olsztyn Green Festivalu przedstawili kolejnych gości tegorocznej edycji imprezy. W dniach 13-15 sierpnia na plaży nad jeziorem Ukiel wystąpią Błażej Król i grupa Kwiat Jabłoni. A oprócz nich m.in.: Muniek Staszczyk, Bartek Królik, Brodka, duet Karaś/Rogucki, Kaśka Sochacka, Maria Peszek, Natalia Przybysz, Krzysztof Zalewski i grupa Sorry Boys.

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat pojawia się na największych festiwalach w kraju. Dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Nie udało się tego jednak zrobić w 2020 roku. Przyniósł jednak artyście nagrody takie jak Paszport Polityki czy Fryderyk a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020.

Na koncercie w Olsztynie usłyszymy premierowy materiał z krążka "Dziękuję", który ukaże się już 9 kwietnia. Nie zabraknie także utworów znanych z poprzednich płyt Króla.

Z nowym albumem na Olsztyn Green Festival przyjedzie także grupa Kwiat Jabłoni. Krążek zatytułowany "Mogło być nic" ukazał się na początku lutego tego roku. Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia debiutował dwa lata temu płytą "Niemożliwe". Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia pod teledyskami oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym.

Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie ponad 150 koncertów i wyprzedane największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Coś nam mówi, że wieczór w Olsztynie spędzony w towarzystwie muzyków na długo zapadnie Wam w pamięć.

Olsztyn Green Festival - 13-15 sierpnia 2021
Plaża miejska nad Jeziorem Ukiel w Olsztynie

Lista potwierdzonych muzycznych gości imprezy prezentuje się obecnie następująco:

Arek Kłusowski
Bartek Królik
Brodka
Karaś/Rogucki
Kaśka Sochacka
Kirszenbaum
Król
Krzysztof Zalewski
Kwiat Jabłoni
Maria Peszek
Misia Furtak
Miuosh
Muniek Staszczyk
Natalia Przybysz
Sanah
Shyness!
Sonbird
Sorry Boys

Zaplanujcie czas na spotkania z muzykami po koncertach. Na terenie plaży nad jeziorem Ukiel pojawią się też fashion trucki i food trucki z kuchnią z całego świata. Nie zabraknie kina festiwalowego, a także warsztatów eko i strefy aktywności. Wszystko zaś podporządkowane jest propagowaniu ochrony środowiska i zdrowego stylu życia.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: