Aktualności
21.02.2021

Nowości muzyczne 22-28.02.2021

KAŚKA SOCHACKA - Ciche Dni [PIOSENKA TYGODNIA]

„Ciche dni" to pierwsza zapowiedź debiutanckiego albumu Kaśki Sochackiej. Krążek o tym samym tytule ukaże się 26 marca 2021 roku nakładem Jazzboy Records. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) - tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza („Bumerang") i jego drugiej płycie („Mój dom").

Piosence „Ciche dni" towarzyszy klip, w którym para drewnianych bohaterów przeżywa związkowy kryzys w uroczy sposób odsłaniając przed nami uniwersalne schematy jakimi rządzą się nasze miłosne perypetie. W obrazie wykorzystano także fragmenty filmu "Północ - północny zachód" z 1959 roku w reżyserii Alfreda Hitchcocka.

"Kaśka i Olek świetnie się bawili w studiu i zupełnie niepostrzeżenie przygotowali materiał, który wszystkich nas urzekł. Tę radość i brak napięcia naprawdę słychać na płycie, mimo, że w tekstach gdzieniegdzie pobrzmiewa nutka szlachetnego smutku." – mówi Agata Trafalska.

Płyta „Ciche dni" opowiada o kolei rzeczy w związku, o pętlach jakie zataczamy, naszych największych obawach, o kryzysach, wątpliwościach i walce z samym sobą. Opowiedziana z perspektywy kobiety, która cały czas próbuje złapać w tym wszystkim równowagę. Historia, to scenki z życia związku przedstawione z lekkością i dystansem świadomego, pogodzonego ze wszystkim człowieka.

DJANGO DJANGO - Free From Gravity

Piosenka promuje czwarty album grupy Django Django – „Glowing in the Dark”. Płyta ukazała się 12 lutego. Tuż przed premierą zespół opublikował także klip do piosenki "Free From Gravity". To trzeci singiel promujący wydawnictwo.

Pulsująca meldia oraz smyczki towarzyszące funkowemu bitowi maszyny perkusyjnej tworzą słodko-gorzką piosenkę o chęci „ucieczki od wszystkiego, co sprawia, że czujesz się gorzej”. Zespół wyjaśnia: "Piosenka dotyczy chaosu, jaki rozgrywa się obecnie na naszej planecie, którą ostatecznie będziemy musieli opuścić."

Teledysk wyreżyserowałJim Canty. Zdjęcia odbyły się w Mystic w stanie Connecticut. Obraz jest zapisem dnia z życia uroczego dzieciaka przebranego w strój zielonego ufoludka… A może to wcale nie jest dziecko?

KINGS OF LEON - Echoing

Wyróżniony nagrodą Grammy i licznymi platynowymi płytami zespół Kings of Leon zapowiada nowe wydawnictwo. Ich wyczekiwany album „When You See Yourself” ukaże się 5 marca. Po podwójnym singlu "The Bandit" / "100,000 People" grupa opublikowała kolejną piosenkę z albumu wraz z teledyskiem, który pokazuje klimat projektu.

Płyta została nagrana w Blackbird Studios, a za jej produkcję odpowiada zwycięzca Grammy, Markus Dravs (Arcade Fire, Coldplay, Florence + the Machine).

KRÓL - Tak Jak Ty

"Tak Jak Ty" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album Błażeja Króla - "Dziękuję". "Zanim zacznę dziękować chcę Was przeprosić, że musieliście tym razem czekać trochę dłużej na mój album… SORRY! Oprócz kilku super akcji było też momentami kiepsko… nie muszę tłumaczyć co się wydarzyło w 2020… Ale już jestem! i chcę Wam podziękować…" - pisze do fanów autor i wokalista.

"Dziękuję" to szósty solowy krążek Króla. Ukaże się 9 kwietnia 2021 roku. Do piosenki "Tak jak Ty" powstał też teledysk w reżyserii Przemka Dzienisa. Opowiada historię pewnego robala… sprawdźcie sami!

Na płycie pojawi się aż 18 utworów, co jest dosyć nietypowe dla ostatnich wydawnictw na Polskim czy zagranicznym rynku. Ponadto dla zamawiających w preorderze artysta przygotował niespodziankę w postaci dodatkowego utworu, który nie będzie dostępny nigdzie indziej.

SMITH & BURROWS - Only Smith & Burrows Are Good Enough [PŁYTA TYGODNIA]

„Only Smith & Burrows Are Good Enough" to drugi wspólny album Toma Smitha (frontmana grupy Editors) oraz Andy Burrowsa (muzyka i songwritera). Pierwsza płyta duetu ukazała się 10 lat temu i nosiła tytuł „Funny Looking Angels".

Materiał na nowy krążek został napisany w Wielkiej Brytanii, a zarejestrowany w Neshville pod czujnym okiem producenta, zdobywcy Grammy Award, Jacquire'a Kinga (Tom Waits, Kings Of Leon, Norach Jones). Wydawnictwo miało swoją premierę 19 lutego.

Tracklista:
1. All The Best Moves
2. Buccaneer Rum Jum
3. Spaghetti
4. Old Tv Shows
5. Parliament Hill
6. Bottle Tops
7. I Want You Back In My Life
8. Aimee Move On
9. Too Late
10. Straight Up Like A Mohican

Przyjaciele - stań się jednym z nich: