Aktualności
10.01.2021

Nowości muzyczne 11-17.01.2021

KINGS OF LEON - The Bandit [PIOSENKA TYGODNIA]

Singlem "The Bandit" grupa Kings Of Leon zapowiada swój ósmy studyjny krążek "When You See Yourself". Płyta ukaże się 5 marca. Znajdzie się na niej 11 premierowych nagrań. Poprzednie wydawnictwo formacji z Nashville to "Walls" z 2016 roku.

Zespół opublikował aż dwa utwory z nowego albumu. Oprócz "The Bandit" (do którego powstał także teledysk) w sieci posłuchać można także piosenki "100,000 People".

CELESTE - Love Is Back

Nazywana soulowym odkryciem Anglii, artystka triumfowała dokładnie rok temu w prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2020 oraz zdobyła nagrodę BRITs Rising Star. Na jej debiutanckim albumie „Not Your Muse” znajdzie się 12 utworów, w tym 9 niepublikowanych wcześniej piosenek oraz single „Strange”, „A Little Love” oraz „Stop This Flame” (motyw przewodni Sky Sports Premiere League). Na wersji deluxe fani dostaną ulubione utwory: „Lately”, „Both Sides Of The Moon”, „Father’s Son” i „Hear My Voice”. Ten ostatni trafił na ścieżkę dźwiękową nowego filmu Aarona Sorkina „Proces siódemki z Chicago”. Eksperci przewidują nominację do Oscara za utwór.

Utwór „A Little Love” był z kolei impresją wyczekiwanej świątecznej reklamy domów towarowych John Lewis. Po raz pierwszy w historii w spocie użyto piosenki specjalnie napisanej na potrzeby reklamy. YouTube ogłosiło Celeste jako kolejną artystkę w programie Artist On The Rise. A Pixar zaangażował gwiazdę do zaśpiewania piosenki do filmu „Soul”.

Sama Celeste tak mówi o nadchodzącym albumie: "Not Your Muse to siła, którą znalazłam, gdy byłam na skraju wyczerpania… Podczas tworzenia albumu pozwoliłam sobie na dotarcie do miejsca, w którym odnalazłam nowe zapasy energii, werwę, spełnienie. Jestem bardzo dumna z tego, co udało mi się osiągnąć na mojej debiutanckiej płycie i że jestem w takim położeniu, zwłaszcza po tak ciężkim roku. Czuję wdzięczność i ekscytację. Mam nadzieję, że się Wam spodoba."

Premiera krążka już 26 lutego!

ORGANEK - Walcz

Po sukcesach odniesionych przez albumy „Głupi" oraz „Czarna Madonna" kwartet Organek otwiera następny rozdział w swojej twórczości. Singiel „Walcz" zapowiada oficjalnie trzecią płytę zespołu. Tomasz Organek wraz z przyjaciółmi opowiada trudną historię człowieka, która w okresie pandemii jest szczególnie ważna.

"To piosenka o nas wszystkich, czyli o ludziach, którym ostatni rok dał w kość. Ale wychodzimy z niego mocniejsi, bo walka jest wpisana w naszą tożsamość" - tłumaczy autor. "Ciężko się nam wszystkim ostatnio żyło, trochę „świata" zwaliło się na nasze głowy. Nie znam chyba osoby, która nie doświadczyła w ostatnim czasie jakiegoś rodzaju kryzysu psychicznego. Wraz z Fundacją Człowiek postanowiliśmy stworzyć pewnego rodzaju ułatwienie dla osób, które zdecydują się poszukać pomocy dla siebie lub bliskich. Stworzyliśmy mapę sprawdzonych adresów do specjalistów, terapeutów, która to mapa cały czas będzie się jeszcze zapełniała kolejnymi adresami: www.mapawsparcia.pl. Musimy walczyć o siebie, nikt za nas tego nie zrobi".

Reżyserem teledysku do utworu „Walcz" jest Agata Trzebuchowska. Za zdjęcia odpowiada Maciej Edelman. Wśród aktorów zaproszonych do teledysku pojawia się Eliza Rycembel, którą ostatnio mogliśmy zobaczyć w serialu telewizyjnym "Osiecka", gdzie wcieliła się w główną rolę.

OXFORD DRAMA - Not My Friend

"Not My Friend" to pierwszy singiel zapowiadający nowy album wrocławskiego zespołu Oxford Drama. Utwór wskazuje kierunek muzyczny, który Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka eksplorują na swoim trzecim wydawnictwie - bogate gitarowe aranżacje i utrzymane w art-rockowym stylu syntezatorowe pejzaże. Przede wszystkim jednak jest to otwarcie historii, która w pełni zaprezentowana zostanie w dniu premiery krążka, który jest albumem koncepcyjnym.

Klucz do odczytania znaczenia nowego materiału znajduje się w tekstach Gosi Dryjańskiej, z podkreśleniem powtarzanych kilkukrotnie w otwierającym utworze słów „...and time is not my friend".

Do utworu powstał berliński teledysk autorstwa Jakuba Jakobiszyna (aka korbusje). Oprawa graficzna to dzieło Hanny Cieślak. Za miks i mastering odpowiada wieloletni współpracownik zespołu Michał Kupicz.

Premiera albumu zaplanowana jest na wczesną wiosnę tego roku.

AARON FRAZER - Introducing [PŁYTA TYGODNIA]

8 stycznia ukazał się debiutancki solowy album Aarona Frazera - muzyka znanego z zespołu Durand Jones & the Indications. „Introducing" trafił na półki sklepowe nakładem wytwórni Dead Oceans. Zapowiadały go single: "Over You", "If I Got It (Your Love Brought It)" i "Can't Leave It Alone".

Materiał został zarejestrowany w studiu Dana Auerbacha (z The Black Keys), który jest odpowiedzialny także za produkcję krążka. Do współpracy artyści zaprosili m.in. muzyków sesyjnych z The Memphis Boys oraz perkusistę symfonicznego Sama Bacco.

Lista piosenek:
1. You Don't Want To Be My Baby
2. If I Got It (Your Love Brought It)
3. Can't Leave It Alone
4. Bad News
5. Have Mercy
6. Done Lyin'
7. Lover Girl
8. Ride with Me
9. Girl on the Phone
10. Love Is
11. Over You
12. Leanin' on Your Everlasting Love 

Przyjaciele - stań się jednym z nich: