Aktualności
11.10.2020

Nowości muzyczne 12-18.10.2020

CHŁOPCY KONTRA BASIA - Zoja [PIOSENKA TYGODNIA]

Po czteroletniej przerwie grupa wraca z nową płytą, której motywem przewodnim są miejskie legendy. „Mrówka zombie" to zbiór opowieści niesamowitych i tajemniczych, z krajobrazem miasta w tle. Zespół trudno jest zamknąć w muzycznym schemacie, bo splata ze sobą elementy korzeni i nowoczesnych jazzowych aranżacji. Pierwszy singiel "Zoja" to opowieść o legendarnej Zoi - dziewczynie z rosyjskiej Samary, która skamieniała w oczekiwaniu na swojego ukochanego. Teledysk został nakręcony zdalnie w mieście, gdzie legenda miała swój początek. Reżyserii klipu podjął się młody samarski artysta Alex Neste, który przedstawił historię Zoi i jej wybranka we współczesnym ujęciu.

Płyta „Mrówka zombie" ukaże się jesienią tego roku.

FUTURE ISLANDS - Born In A War

W miniony piątek ukazał się szósty album amerykańskiej grupy "As Long As You Are". Na płycie ekipy z Baltimore znalazło się 11 kompoyzcji. Wcześniej na naszej antenie można było usłyszeć singiel "Thrill". Na uwagę zasługuje animowany teledysk do najnowszego singla. Jego autorem są Wayne White i jego syn Woodrow. Panowie pracowali nad klipem sześć lat.

GOAT GIRL- Sad Cowboy

Piosenka pochodzi z zapowiadanego na styczeń przyszłego roku albumu „On All Fours”. Tworzony wyłącznie przez kobiety zespół debiutował imiennym krążkiem dwa lata temu. Na nadchodzącej płycie kapela odchodzi od konfrontacyjnego przekazu na rzecz bardziej dojrzałego głosu na temat niesprawiedliwości i uprzedzeń społecznych na świecie. Produkcją albumu zajął się Dan Carey, znany ze współpracy z Black Midi czy Franz Ferdinand.

MOON TAXI - One Step Away

Moon Taxi to amerykański, indie-rockowy band, pochodzący z Nashville w stanie Tennessee. Zespół został założony w 2006 roku i tworzą go: Trevor Terndrup (wokal, gitara), Tommy Putnam (bas), Spencer Thomson (gitara), Tyler Ritter (perkusja) i Wes Bailey (instrumenty klawiszowe). Zespół wydał już pięć albumów studyjnych: „Melodica", „Cabaret", „Mountains Beaches Cities", „Daybreaker" i „Let the Record Play". Obecnie muzycy pracują nad kolejnym longplayem – „Silver Dream", który ukaże się już 22 stycznia 2021.

„Myślę, że ten utwór reprezentuje bardziej rockowo-soulowe oblicze albumu Silver Dream. Chcieliśmy opublikować coś, co mogłoby ukazać różnorodność naszego materiału. W dzisiejszych czasach, trudno jest zebrać się razem i nakręcić klipu, więc w przypadku tego kawałka, wymyśliliśmy, że każdy z nas samodzielnie sfilmuje fragment za pomocą swojego smartfona. I tak powstało nowe wideo do One Step Away. Przy okazji, każdy członek zespołu, mógł wykazać się pełną i samodzielną kreatywnością!" – komentuje gitarzysta Moon Taxi, Spencer Thomson.

WAGLEWSKI FISZ EMADE - Duchy Ludzi i Zwierząt [PŁYTA TYGODNIA]

Po siedmiu latach od złotej płyty "Matka Syn Bóg", Waglewski Fisz Emade powracają z albumem „Duchy ludzi i zwierząt". Na swojej trzeciej płycie, muzycy poruszają się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień, i jak na Waglewskich przystało - zręcznie przy tym wymykając się gatunkom muzycznym. Szerokie spojrzenie na muzykę, jakie prezentują Wojciech, Bartosz Fisz i Piotr Emade Waglewscy, po raz kolejny zaowocowało mocnym albumem, o silnym artystycznym wyrazie. Za kompozycje i słowa odpowiadają Wojciech i Bartosz Waglewscy. Producentem muzycznym płyty jest Piotr Waglewski. Gościnnie na płycie, zespołowi towarzyszą: Anna Prokopczuk (altówka i głos), Mariusz Obijalski (fortepian i instrumenty klawiszowe) oraz Dominik Frankiewicz (wiolonczela).

Lista piosenek:

1. Ziemia
2. Słowo
3. Na Księżyc
4. Nielegalny kolor
5. Chciałbym
6. Król
7. Pościg
8. O liczeniu
9. Smok
10. Gęby
11. Dobre rzeczy

Przyjaciele - stań się jednym z nich: