Aktualności
12.09.2020

Ostatnie letnie koncerty, ale już nie w plenerze

14 września (poniedziałek) - Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, 18:00 i 21:00

DŻEM - 40-lecie zespołu

Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze muzyki. Byli pierwszym odkryciem Jarocina. Występowali na chyba wszystkich większych i większości mniejszych festiwali w Polsce. Wyjeżdżali nie tylko do krajów Europy, ale i Ameryki Północnej, a nawet Azji.

Stawali na jednej scenie z Rolling Stonesami, Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd, AC/DC a ich utwory wykonuje przeszło pięćdziesiąt zespołów, w tym również Metallica :). Konsekwentnie robiąc swoje, przetrwali mody i brak zainteresowania – o wsparciu nie wspominając – centralnych mediów. Przetrwali też tragedie w postaci dwóch śmiertelnych wypadków – narkotykowego i samochodowego. To wszystko tylko i aż w ciągu czterdziestu lat, bo w roku 2019 właśnie tyle upłynie, odkąd w 1979 zdecydowali się całkowicie poświęcić muzyce i postawić na utwory własne, a nie przeróbki piosenek z kraju i ze świata. To była brzemienna w skutki decyzja, które odczuwamy do dziś…

19 września (sobota) - pub LAS, 20:00

ROSOCHATE, WSZYSCY JEMY CHMURY + GALACTIC LUTRA

Wszyscy Jemy Chmury to zespół, który powstał z inicjatywy trzech młodych chłopców w 2014 roku - z potrzeby oraz chęci zagrania na apelu szkolnym. Wyszło tak, że grają z sobą do teraz i super się przy tym bawią. "Spotkanie naszych gustów zaowocowało muzyką, która najlepiej wpisuje się w ramy gatunku indie rock, jednak lubimy czasem zaskoczyć lekkim połamaniem tempa albo czymś równie zaskakującym. Zagraliśmy kilka koncertów w różnych miejscach, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia" - przyznają młodzi muzycy.Rosochate symulacje muzyki elektronicznej na gitarach. "Cieszymy się na kolejne granie w Lesie, bo te koncerty zawsze miały wyjątkowy charakter ze względu na niezwykle bliski kontakt z publiką. Będziemy grać stare rzeczy, EP-kę "Chodzą na piętach", a także parę nowych kawałków, które zamierzamy nagrać pod koniec jesieni" - zapraszają Filip, Romek, Adam i Krystian.

Po koncertach zespoły zwijają graty i robimy miejsce dla kosmicznego DJ-a. Pozostaniemy w klimacie indie rockowym, a wieczór przedłuży do granic możliwości Galactic Lutra.

Przyjaciele - stań się jednym z nich: