Aktualności
28.06.2020

Nowości muzyczne 29.06-05-07.2020

MIKROMUSIC - Najlepsza [PIOSENKA TYGODNIA]

"Najlepsza" to pierwszy singiel promujący nową płytę Mikromusic, która ukaże się już pod koniec września. „To piosenka z recyclingu" - mówi wokalistka i autorka piosenek Natalia Grosiak. "Ponad rok temu zgłosił się do mnie duet OH LOU! z propozycja nagrania wokalu do jednej z ich piosenek. I tak powstała pierwsza wersja „Najlepszej". OH LOU! niestety zawiesiło swoją działalność i postanowiło mi podarować ten utwór. Postanowiłam więc wziąć linię melodyczna i tekst, czyli składniki, które dodałam do ich produkcji, i wstawić je w zupełnie inne otoczenie muzyczne. Dawidowi Korbaczyńskiemu zaprezentowałam tylko te składniki, bez harmonii i stworzyliśmy tę piosenkę od nowa. Gdy już nowa „Najlepsza" była gotowa duet OH LOU! wznowił działalność, więc za niedługo usłyszymy też wersję oryginalną piosenki."

Teledysk do „Najlepszej" powstał w lasach niedaleko Krotoszyna, a scena finałowa na Wyspie Opatowickiej we Wrocławiu. "Przy okazji tworzenia teledysku posprzątaliśmy dawną estradę koncertową na wyspie, wynosząc z niej 10 worków wszelakich śmieci. Nie poradziliśmy sobie jednak z ogromem tłuczonego szkła. Wyspa cały czas czeka na sprzątanie, bo to, co z niej wynieśliśmy, to tylko mała cząstka tego, co tam zostało" - wspomina Natalia.

ELENOIR - Wrong Party

O tej dziewczynie nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Tylko tyle, że zaczyna swoją międzynarodową karierę, pochodzi z Włoch a jej nowy singiel "Wrong Party" już wpadł w ucho wielu słuchaczom na całym świecie. Intrygujący jest też klip do piosenki. Przekonajcie się sami!

NOTHING BUT THIEVES - Real Love Song

„Real Love Song”, to utwór wyprodukowany przez Mike’a Crossey’a (The 1975, Arctic Monkeys and Wolf Alice). Jego tytuł mówi sam za siebie - to prawdziwa piosenka o miłości. Obdziera ona miłość z idealistycznych cech  i opowiada o nieodwzajemnieniu i bolesnej rzeczywistości, z która wielu się spotkało. Czuje coś do Ciebie i nie chce mi przejść. Dzięki zdolnościom wokalnym Conora, jest to prawdziwy, euforyczny majstersztyk.

"Dziennikarz w Kuala Lumpur spytał nas, dlaczego nie mamy wielu piosenek o związkach i miłości. Wcześniej o tym nie myśleliśmy. Odpowiedz na to pytanie była taka - tego typu piosenki są robione permanentnie i rzadko opowiadają o tym jaka miłość jest dla wielu ludzi. Utwory są często idealistyczne, w hollywoodzkim typie. Prawdziwa piosenka o miłości to próba napisania kawałka o miłości z perspektywy samoświadomości. Jest o tej mrocznej stronie - bolesna i nieodwzajemniona. To miłość stracona lub nigdy nie zdobyta. Dziękujemy dziennikarzowi z Malezji - gdyby nie Ty ten kawałek nigdy by nie powstał" - wspominają muzycy.

SOMEONE - Days Gonna Come

20 czerwca ukazał się debiutancki album Someone zatytułowany „ORBIT II". Pod tym pseudonimem kryje się Tessa Rose Jackson. O nowym singlu mówi tak: "To moja psychodeliczna, słoneczna oda do paniki, którą odczuwam w związku z naszym kryzysem klimatycznym. Ten utwór przypomina, aby mimo wszystko zachować pozytywne nastawienie i starać się wprowadzać zmiany."

KORTEZ - Sold Out 2019/2020 [PŁYTA TYGODNIA]

"Sold Out 2019/2020" to dwupłytowy album zarejestrowany podczas ostatniej trasy koncertowej Korteza. "Nie planowaliśmy tej płyty, ale po rozpoczęciu trasy okazało się, że większość piosenek granych w nowym sześcioosobowym składzie dostało nowego życia. Byliśmy podpaleni i napędzaliśmy się wzajemnie. ZespóŁ zaczął brzmieć jak nigdy dotąd, a ja dawno się już tak nie czułem. Zrezygnowaliśmy nawet z pomysłu nagrywania nowych piosenek i postanowiliśmy zarejestrować to, co wychodziło nam spod palców"- wspomina Kortez.

Album składa się 16 piosenek wybranych z kilkunastu koncertów, które odbyły się na przełomie jesieni i zimy. "Nie chciałem publikować żadnego z koncertów od A do Z, bo byłoby to nieadekwatne do tego co działo się na tej trasie. Dość często zmienialiśmy setlistę, dużo improwizowaliśmy, łączyliśmy ze sobą piosenki, dojeżdzała też Kaśka by zaśpiewać Wiśnie, a potem jeszcze Śnie… Ta płyta to zbiór emocji, które towarzyszyły mi między październikiem 2019, a styczniem 2020”- dodaje wokalista i autor piosenek. który trafił w ostatnich latach do serc wielu słuchaczy.

W jesienno-zimowych koncertach na scenie towarzyszyli mu: Krzysztof Domański- gitara basowa, chórki, gitara, Korg Ms-20.
Robert Kretzschmar- perkusja, instrumenty perkusyjne, chórki.
Jacek Lachowicz- instrumenty klawiszowe, gitara basowa, chórki, śpiew.
Lesław Matecki- gitary elektryczne, gitara akustyczna, mandolina.
Tomasz Ziętek- trąbka, instrumenty klawiszwe. Gościnnie zaśpiewała także Kaśka Sochacka (w utworze “Wiśnia”).

Tracklista:

CD 1
1. Intro / Chodź na chwilę
2. We dwoje
3. Zostań
4. Pierwsza
5. Ludzie z lodu
6. Wiśnia feat. Kaśka Sochacka
7. Trudny wiek

CD 2
1. Już nie pamiętam
2. Hej wy
3. Od dawna już wiem
4. Dobrze, że cię mam
5. Boje się
6. Mój dom / Nad morzem
7. Niby nicPłyty do wygrania w konkursach na antenie Radia UWM FM. Słuchajcie uważnie audycji Radio Rano (od 29 czerwca do 3 lipca)!

Przyjaciele - stań się jednym z nich: